Стоилов: Сите што играа за Вардар некогаш и некаде ќе...

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов на пречекот на плоштадот „Македонија“ беше во свој елемент, возбуден и среќен , својот...

Видео: ЕХФ на твитер прикажа видео од пристигнувањето на Вардар

Македонија му се поклони на Европскиот шампион Вардар, ЕХФ на твитер прикажа видео од пристигнувањето на шампионот во Скопје....

ВИДЕО од пречекот на ракометарите на Вардар на плоштад ,,Македонија“ во...

Видео од пристигнувањето на ракометарите од Меѓународен аеродром Скопје, до плоштад ,,Македонија“ во Скопје.

По одложувањето, се очекува авионот со ракометарите на Вардар да слета...

Авионот со кој треба да пристигнат ракометарите на Вардар ќе доцни повеќе од час и половина поради одложување на полетувањето.

МВР најавува санкции за говор на омраза и поттикнување нереди на...

Честитајќи му на ракометниот клуб „Вардар“ за освојувањето на титулата европски шампион, МВР укажува дека радувањето на спортските успеси е...

Видео: Дибиров го има најубавиот гол на Ф4 во Келн

Дибиров го има најубавиот гол на Ф4 во Келн, ЕХФ ги избра петте најдобри, голот на рускиот репрезентативец е најубав...

Вардар пристигнува по 18 часот, со нив и двајцата коментатори од...

Вардар од Келн се враќа денеска, не пред 18 часот, а со нив во делегацијата ќе бидат и двајцата коментатори ,...

ЕХФ пушти во продажба билети за финалниот турнир во Келн за...

ЕХФ не чека воопшто, дел од билетите за следното издание на Ф4 турнирот во Келн се веќе во продажба.

ФОТО: Вардаци славеа втора титула во Лигата на шампионите

Вардар во својот трет настап на Ф4 турнирот во Келн, по вторпат стана европски првак. Во финалето „црвено-црните“ го победија Веспрем...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com