Видео: Ѓоковиќ и Надал во финалето на Мастерсот во Рим

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе играат во финалето во Рим откако во полуфиналните мечеви беа подобри од Шварцман и Циципас.

Ѓоковиќ едвај во полуфинале во Рим, Дел Потро не искористи две...

Епски трилер меч одиграа Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро во Рим на на мастерсот од серијата 1000, најдобриот тенисер во...

Видео: Ѓоковиќ го победи Циципас и стигна до третата титула во...

Новак Ѓоковиќ го победи Стефанос Циципас со 2-0 на Мастерсот во Мадрид од серијата 1000, а за Ѓоковиќ ова е трета титула...

Видео: Најдобрите поени на Мастерсот во Мадрид од 1992 година...

Денеска се игра финалето на Мастерсот во Мадрид на кој се среќаваат Ѓокович и Циципас со почеток од 18-30 часот со пренос...

Видео: Циципас го елиминира Надал и закажа дуел со Ѓоковиќ во...

Неверојатен меч одиграа Циципас од Грција и Надал на кој славеше тенисерот од Грција со 2-1 по голема борба и неверојатно добар...

Видео: Ѓоковиќ прв финалист на Мастерсот во Мадрид

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, обезбеди финале на Мастерсот од серијата 1000 во Мадрид. https://www.youtube.com/watch?v=o3XWDiww8nM

Фото: Федерер најтешкиот пораз во кариерата го има од полицаец

Роџер Федерер е легенда на светскиот тенис, во кариерата има освоено 20 Грен Слем турнири, само четери пати изгубил сет со чисти...

Федерер: Не знам што се случува со Ѓоковиќ

Еден од најдобрите тенисери во светот, Роџер Федерер ги коментораше поразите на Новак Ѓоковиќ на првите два Мастерс турнири од серијата 1000,...

Ѓоковиќ неочекувано елиминиран во Мајами

Новак Ѓокович е елиминиран од Мастерсот во Мајами, загуби од шпанецот  Роберто Баутиста-Агут со 6-1, 5-7 и 3-6.

Осум години затвор за напаѓачот на Петра Квитова

Судот во Брно го осуди Радим Зондра на осум години робија поради нападот во декември 2016 година во домот на Квитова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com