Ѓоковиќ се соочува со казна поради вознемирување на судијата

Видно нервозен поради двете казни за пречекорување на времето при подготовка за сервирање, српскиот тенисер влезе во расправија со францускиот судија.

Ѓоковиќ: Беше голем пријател и ментор, ти благодарам Коби…

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, инаку многу добар пријател со кошаркарот Коби Брајант, се прости од него со голема тага во срцето.

Ѓоковиќ: Неверојатна е поддршката на српските фанови во Сиднеј(видео)

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, кој е дел од репрезентацијата на воведниот турнир на АТП пред одржувањето на Австралија Опен, им се заблагодари...

Новак Ѓоковиќ официјално прогласен за тенисер на деценијата

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, официјално се закити со титулата,,тенисер на деценијата“, откако АТП(Асоцијација на тенсики професионалци), објави дека тој со постигнатите резултати...

На пат за дома Ѓоковиќ ја прослави титулата со братот Марко...

По вчерашната петта титула на турнирот во Париз, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со воз си отиде дома, во Монте Карло.

Рафаел Надал се ожени со својата долгогодишна девојка Марија

Рафаел Надал се ожени со својата долгогодишна партнерка , Марија Франциска Перело, со која е во врска 14 години.

Ѓоковиќ ја прослави победата во Токио со својот тим

Српскиот тенисер објави фотографија од својот тим по победата во Токио. ,,Одимеее...“-напиша Новак, највувајќи ги своите следни турнири на...

За 68 минути Ѓоковиќ го освои Токио

Светскиот рекет број 1, српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, за еден час и 8 минути игра го освои насловот во Токио, совладувајќи го...

Јапонец поради Ѓоковиќ живеше во Панчево, научи српски и конечно го...

На 20 годишен Јапонец конечно му се оствари сонот, да го запознае Новак Ѓоковиќ и тоа во Токио, иако поради него дошол...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com