АО: Циципас е најмладиот полуфиналист на Грен Слем турнирите по Ѓоковиќ...

Стефанос Циципас игра фантастично, 20 годишниот тенисер од Грција обезбеди полуфинале на Австралија Опен по победата против Баутиста од Шпанија со 3-1,...

Надал го освои УС Опен

Рафаел Надал без загубен сет го доби финалето против Кевин Андерсон на Ју-Ес Опен и на убедлив начин стигна до својата 16 грен-слем титула. Со...

Српско оро во Мелбурн за победата на Новак(видео)

Секако, и Новак беше пресреќен.

АО : Федерер за 90 минути го преслуша Фриц

Актуелниот шампион на Австралија опен, Роџер Федерер за само 90 минути во три сета го победи Тејлор Фриц  од Америка, резултатот по...

Ѓоковиќ против Фратанџело на Индијан Велс

Најдобриот светски тенисер , Новак Ѓоковиќ во второто коло на првиот Мастерс годинава од серијата 1000, Индијан Велс, ќе се сретне со...

Нацистички ,,Sieg Heil“ за Федерер и Вердаско на полуфиналниот меч во...

На полуфиналниот натпревар од тенискиот турнир во шведскиот град Баштад, се случи инцидент кога еден маж излезе на теренот во текот на играта и...

ФОТО – АО: Квитова и Колинс полуфиналисти во Мелбурн

Петра Квитова од Чешка која настапува како осма фавортика на АО обезбеди полуфинале по победата над домашната тенисерка Барти на која и...

Заради долгови Бекер ќе остане и без имот и без трофеите

На легендарниот германски тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ќе му се заплени имотот , но и дел од трофеите освоени...

ФОТО: Победата на Ѓоковиќ во Мелбурн

Новак Ѓоковиќ има седум од седум на АО, тој во годинашново финале , во Мелбурн едноставно го прегази Рафаел Надал со максимални...

АО: Возњацки елиминирана од Шарапова

Актуелната шампионка на АО , Каролин Возњацки е неочекувано елиминирана во третото коло на турнирот, таа загуби од Марија Шарапова со  6-4,...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот