Ник Кирјос кршеше рекети и пцуеше на УС Опен

    На австралискиот тенисер Ник Кирјос тешко му падна елиминицијата уште во првото коло од Отворениот првенство наАмерика, УС Опен. Тој уште на стартот на турнирот е елиминиран од сонародникот Џон Милман кој e 235...

ВИДЕО: Тревата му е вкусна на Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон .Србинот во финалето го совлада најдобриот тенисер на сите времиња Швајцарецот Рожер Федерер со 3-2 ...

Видео: Циципас го елиминира Надал и закажа дуел со Ѓоковиќ во...

Неверојатен меч одиграа Циципас од Грција и Надал на кој славеше тенисерот од Грција со 2-1 по голема борба и неверојатно добар...

ФОТО : Ѓоковиќ обезбеди осминафинале на АО

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија Опен. Ѓоковиќ славеше победа против Денис Шаповалов од Канада...

Марија Шарапова се враќа меѓу сто најдобри тенисерки

По победата над домашната претставничка Софија Кенин,  во два сета со 7-5 и 6-2 и пласманот во четвртото коло на Отвореното првенство во Америка, УС Опен ,...

Доживотна суспензија за украинскиот тенисер Баданов поради местење натпревари

Украинскиот тенисер Дмитро Баданов заработи доживотна суспензија поради местење. 30-годишниот тенисер ги прекршил правилата на Тениската програма против корупција бидејќи наместил два меча на...

АО: Ѓоковиќ четвртфиналист на Австралија Опен

Новак Ѓоковиќ продолжува со сигурни настапи на Австралија Опен, првиот на АТП листата со  3-1 славеше победа против Медведев од Русија. Ѓоковиќ...

АО: Федерер во три сета подобар од Дан Еванс

Роџер Федерер без проблеми на Австралија Опен во второто коло, актуелниот шампион без загубен сет го победи Дан Еванс од Велика Британија...

ФОТО: Победата на Ѓоковиќ во Мелбурн

Новак Ѓоковиќ има седум од седум на АО, тој во годинашново финале , во Мелбурн едноставно го прегази Рафаел Надал со максимални...

АО : Серена Вилијамс со победа се врати во Мелбурн

Најдобрата тенисерка на сите времиња, Серена Вилијамс по две години пауза се врати во Мелбурн, во првото коло на АО 2019 едноставно...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com