Новак и Јелена Ѓоковиќ уживаат со песна и вино на Корчула(видео)

Светскиот број еден , српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, по освојувањето ан Вимблдон, отиде на заслужен одмор со неговата сопруга Јелена. Тој ја...

Ѓоковиќ не ѝ го ,,даде“ своето срце на воздржаната публика на...

Повеќе медиуми во светот анализираат зошто публиката во Вимблдон е прилично воздржана и студена кон победата на Новак Ѓоковиќ, впрочем како и...

ФОТО: Најбогатиот човек во светот од трибините го следеше финалето на...

Финалето на Вимблдон меѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер на трибините доведе голем број луѓе од светскиот џет сет.

ВИДЕО: Тревата му е вкусна на Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон .Србинот во финалето го совлада најдобриот тенисер на сите времиња Швајцарецот Рожер Федерер со 3-2 ...

Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во спектакуларен меч го совлада Швајцарецот Роџер Федерер. Во драматичен, речиси изедначен меч меѓу двајцата...

ВИМБЛДОН 2019: Време е за нова класика, Ѓоковиќ ја брани титулата,...

Последниот ден на Вимблдон е ден кога се доделува „круната“ во машкото финале, годинава, актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ против предизвикувачот Роџер Федерер,...

Федерер против Надал го собори рекордот на Иванишевиќ

Швајцарецот Роџер Федерер го победи Рафаел Надал во полуфиналето на Вимблдон, но постави и нов рекорд по бројот на ас сервиси на...

Симона Халеп го освои Вимблдон

Симона Халеп ја победи Американката, Серена Вилиамс, во спектакуларен меч на Вимблдон освојувајќи го својот прв трофеј на овој турнир , а...

ВИДЕО: Сензација на Вимблдон,елиминирана првата тенисерка на светот

Сензација на почетокот на втората недела на Вимблдон. Американката Алисон Риске ја елиминира првата носителка и број еден на ВТА листата, Ешли...

ВИМБЛДОН 2019: Денеска се испишува историја на најпрестижниот турнир

Денеска се играат осминафиналните дуели на Вимблдон, за прв пат во историјата на „Open era“ во оваа фаза од натпреварувањето ќе има...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com