Судијата од дербито Црвена Ѕвезда-Партизан заразен со корона вирус

Петмина српски фудбалски судии, меѓу кои и Новак Симовиќ, кој делеше правда на градското дерби во Белград пред десетина дена, се заразени...

5 фудбалери на ,,Црвена Ѕвезда“ позитивни на Ковид 19

Откако ја прославија титулата и после спектакуларен фубалски меч сред корона криза, одржан пред 15.000 публика, раководството на ,,Црвена Ѕвезда“ објави...

Полни трибини публика, прегрнати фудбалери…, Србија му пркоси на коронавирусот

Вчера се одржа градското фудбалско дерби меѓу Црвена Ѕвезда и Партизан во Белград, пред полни трибини. Во време на...

Продолжува тестирањето во фудбалските клубови, во ФК Вардар нема позитивни на...

По утврдените позитвни случаи на Ковид 19 во ФК Шкендија и Ренова, денеска од Синдикатот на фудбалери на Македонија известуваат дека во...

Менаџерот на Арсенал и фудбалер на Челси заразени од корона вирус

Напаѓачот на англискиот клуб Челси, Калум Хадсон-Одои е заразен од корона вирус, соопшти клубот. Деветнаесетгодишниот англиски репрезентативеце е втор...

Шокантна снимка од скршената нога на фудбалерот на Евертон, Андре Гомеш(видео)

ПРЕД МАЛКУ НА НАТПРЕВАРОТ МЕЃУ ЕВЕРТОН И ТОТЕНХЕМ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА, ДОЈДЕ ДО СТРАШЕН ИНЦИДЕНТ ВО КОЈ НАСТРАДА ФУДБАЛЕРОТ НА ЕВЕРЕТОН, АНДРЕ...

Бугарија ќе добие драконска казна поради нацистички поздрав и расизам на...

Натпреварот во Софија меѓу Бугарија и Англија, кој заврши со победа на гостите од 6-0, беше два пати прекинуван поради расизам...

Заев и Теута Арифи се сликаа со младите фудбалски репрезентативки на...

,,На аеродромот во Виена имав пријатна средба со иднината на нашиот женски фудбал, младите фудбалерки од репрезентацијата до 17 години“-објави македонскиот...

Македонскиот фудбалер Музафер Ејупи брутално претепан во Хрватска заради паркинг место

Хрватскиот фудбалскиот клуб Славен Белупо, на Фејсбук објави фотографии од нивниот играч, македонскиот фудбалер Музафер Ејупи, кој бил брутално претепан во Копривница.

Инфантино: Иран мора да им дозволи на жените непречен влез и...

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, побара Иран да ја укине забраната за влез и присуство на стадионите на жените, која е воведена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com