Агим Ибраими се врати во Шкендија

Агим Ибраими се врати во матичниот клуб Шкендија по десет години, клубот од Тетово го потврди доаѓањето на поранешниот репрезентативец на Македонија.

ФОТО: Македонија ја победи Албанија во возбудлив натпревар со два пресврти

Македоснката футсал репрезентација ја победи Албанија со 3-2 и го освои првото место во групата по што продолжуваме во наредната рунда и...

Ексклузивно фото: Специјален дизајн на копачките на Чурлинов за Полска и...

Дарко Чурлинов е најмладиот дебитант во историјата на македонскиот репрезентатовен фудбал. Повторно е дел од А-селекцијата за средбите во квалфикациите...

ВИДЕО: Потписот на Сала за Кардиф, потрагата по Аргентинецот…

Фудбалскиот свет се простува од Емилијано Сала откако телото кое беше пронајдено во остатоците на паднатиот авион беше идентификувано и се потврди...

Видео: Англија со петка против Црна Гора на гости

Црна Гора немаше сили за изненадување против Англија која славеше во Подгорица со 1-5. Англија ја продлжи победничката...

Хакерите го испратија Меси во Реал Мадрид

    Откако пред неколку дена Твитер профилот на Барселона беше мета на хакерски напад, утрово на официјалната фан страна на Реал Мадрид беше најавен трансфер...

Мистеријата продолжува, се огласи агентот кој го нарачал летот на Сала

Продолжува мистеријата околу Емилијано Сала, агентот кој го нарачал летот се огласи со СМС , според него тешко било да...

Фото: Словенците со порака до Елмас, покажете му дека греши !

Елиф Елмас ги изнервира словенците, им порача дека „змајчеки“ се фаворити на хартија, следуваше одговор од медиумите во Словенија.

Сјаен дерби без победник, Динамо-Хајдук 0:0

Динамо и Хајдук на Максимир во второто дерби сезонава одиграа без голови. Иако не беше постигнат ниту еден гол загребските „сини“ и сплитските „бели“...

Видео: Македонецот Секулов со Италија во финалето на ЕП...

Младите селекции на Италија и Холандија до 17 години ќе играат во финалето на Европското првенство кое се одржува во Ирска.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com