Интер на маки, Јунајтед не прифаќа размена , Икарди и Наинголан...

Интер е упорен да  го доведе Ромелу Лукаку од Јунајтед во своите редови , се обидува  на сите начини да го убеди...

САД е старо-нов светски фудбалски шампион

Головите на Рапино и на Лавел беа доволни за САД да ја победи Холандија и со ова да ја обрани титулата на...

ВИДЕО: Дејан Савичевиќ за Спортклуб: Ни нудеа поткуп пред финалето со...

Претседателот на ФФ на Црна Гора, Дејан Савичевиќ во интервју за „Спортклуб“  говореше за својата кариера, за Црвена Звезда, за генерацијата и...

ВИДЕО: „Тепачката“ меѓу Меси и Медел на Копа Америка

Меси и Медел беа исклучено во 37 минута од натпреварот за третото место на Копа Америка, Аргентина  ја освои утешната наградата, славеше...

ВИДЕО: Црвен картон за Меси, Аргентина го освои третото место по...

Аргентина го освои третото утешно место на Копа Америка откако го победи  Чиле со 2-1, Меси заработи црвен картон, Чиле играше без...

ВИДЕО: Бразил прв финалист, Аргентина и Меси немоќни против „кариоките“

Домаќинот Бразил е првиот финалист на Копа Америка откако во полуфиналето со 2-0 ја совлада Аргентина на „Минеирао“ во Бело Хоризонте .

Барселона: Френки де Јонг во петок на официјална промоција

Големиот талент и супер засилувањето  на Барселона , Френки де Јонг,  во Шпанија ќе допатува во четврток, ден подоцна ќе биде официјално...

МАРКА: Нејмар е оптимист дека ќе се врати во Брселона

Бразилецот Нејмар со сигирност ќе го напушти ПСЖ, релациите не им се добри, нетрпеливоста расте, разделбата е извесна работа.

ОФИЦИЈАЛНО : Годин е нов играч на Интер

Интер го потврди договорот со Диего Годин кој потпишал верност со тимот од Милано до 2022 година. Интер на твитер  му посака...

Несторовски е нов играч на Удинезе !

Македонскиот репрезентативец Илија Нестровски е нов играч на Удинезе, ова го тврди „Sportitalia“ која пишува дека клубот од Удине го договорил нашиот репрезентативец.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com