Жените во Иран добија дозвола да ја гледаат репрезентацијата на Мундијалот

 Иранските жени добија дозвола да ги следат натпреварите на националниот фудбалски тим за време  на Мундијалот во Русија.  Навивачите ќе ги гледаат дуелите на екрани...

Ѓоковиќ и Вајда ќе соработуваат и во сезоната на трева

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја продолжи соработката со словачкиот тренер Марјан Вајда и во текот на сезоната на трева. Минатата година Ѓоковиќ се...

ФИФА истражува што се случило со 5.000 продадени билети за мечот...

Светската фудбалска федерација(ФИФА) започнала истрага за причините поради кои имало многу празни столчиња на дуелот меѓу Уругвај и Египет . Повеќе од пет илјади...

Учесниците на Мундијалот ќе поделат 668 милиони евра

Учесниците на Светското првенство во Русија ќе поделат парична награда од вкупно 668 милиони евра, објави ФИФА. Споредено со претходното првенство Бразил, ова претставува...

Со музиката на Роби Вилијамс отворен Мундијалот 2018 (фото + видео)

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018....

На 25 јуни, во Копенхаген, македонските ракометари ќе ги дознаат противниците...

Македонската ракометна репрезентација на 25 јуни, во Копенхаген ќе ги добие противниците за престојното Светско првенство во Германија и Данска. По двомечот со Романија,...

Путин на отворањето на Светското фудбалско првенство

Рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствува на свеченото отворање на Светското фудбалско првенство денеска на стадионот „Лужники“ во Москва, по што ќе го следи...

Почнува Светското фудбалско првенство во Русија

 Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство. На Мундијалот ќе...

Македонија се пласираше на СП во Германија и Данска 

И покрај поразот од Романија со 26:25, ракометната репрезентација на Македонија обезбеди настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска на...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот во Русија

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот