Роналдо го продолжи договорот со Реал

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Кристијано Роналдо го продолжи договорот со кралскиот клуб Реал од Мадрид. На посебна свеченост беше објавено дека...

Чкембарите со снежна топка го нокаутираа помошниот судија

  Навивачите на Пелистер, познати како Чкембари, со снежна топка го удрија помошниот судија, по што овој се струполи на земја. На видеото се гледа...

Ѓоковиќ во психолошка војна со новинарите(видео)

Новак Ѓоковиќ, еден од неколкуте најдобри тенисери на сите времиња, постојано се соочува со прашања на новинари на неговите прес конференции кои се однесуваат...

Трогателно простување од настраданите фудбалери на Чапекуенсе

  Навивачите на бразилскиот фудбалски клуб Чапекуенсе пешачеа од центарот на градот до стадионот, пеејќи и молејќи се.   Десетици илјади луѓе се собраа на стадионот да...

Мексикански фудбалер го усмртил судијата заради црвен картон(видео)

Локален фудбалер кој настапува во аматерска лига  во гратчето Тулансингу на 120 километри од Мексико Сити, со удар во главата го усмртил судијата откако...

Кандидати за најдобар фудбалер на светот: Роналдо, Суарез, Меси …

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) објави листа од 23 кандидати, кои влегле во потесен избор за најдобар фудбалер на светот за тековната година. Во „одбраното...

Македонија зачекори кон ЕП Хрватска 2018

Македонија ја победи Украина со 27:21 во премиерниот квалификациски натпревар за ЕП во ракомет што ќе се одржи во Хрватска во 2018 година. Нашата репрезентација...

Шарапова повторно ќе биде амбасадор на ОН

Обединетите нации соопштија дека од април идната 2017 година, Марија Шарапова повторно ќе биде амабасадор на добрата волја на ОН. Петоструката гренд слем шампионка ја...

Ѓоковиќ супериорен против Гофан(видео)

обновено-16 и 20: За еден час и 10 минути игра Новак Ѓоковиќ со 6:1 и 6:2 го победи Давид Гофан со што го овери...

Монфис се повлече, играат Ѓоковиќ – Гофан

Денеска во 15 часот во арената во Лондон, на тенискиот терен ќе се состанат србинот Новак Ѓоковиќ и белгиецот Давид Гофан откако французинот Гаел...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот