Се омажи најсилната жена на светот

Поранешната шампионка во боречките вештини (ММА), позната и како најсилна жена на светот, Ронда Роуз се омажи заборецот во ММА, Тревис Браун, кој исто е натпреварувач...

Заврши тренерската кариера на легендарниот Дуда Ивковиќ

Легендарниот српски кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ, синоќа во Атини, поточно во  Пиреј, се збогуваше со професионалното занимавање со спортот. Во негова чест е одигран...

По 40 години Иранките заедно со мажите гледаа фудбал на стадион

За првпат од 1979 година, од Исламската револуција, жените во Иран вчера беа примени на стадион да гледаат фудбалски меч заедно со мажите, објави...

Тренерот на Бешикташ Шенол Ѓунеш со расцепена глава замина на шиење(видео)

Натпреварот меѓу турските ривали Фенербахче и Бешикташ беше прекинат во 56 минутата, откако тренерот на гостинскиот тим, Шенол Ѓунеш беше погоден со предмет фрлен...

ФИФА истражува што се случило со 5.000 продадени билети за мечот...

Светската фудбалска федерација(ФИФА) започнала истрага за причините поради кои имало многу празни столчиња на дуелот меѓу Уругвај и Египет . Повеќе од пет илјади...

Јувентус го прегази Динамо

Фудбалерите на Јувентус вечерва во Загреб го победија Динамо со 4:0, во натпревар од второто коло од Групата Х во Лига на шампиони....

Лудило поради дресот на Нигерија

 Дресот на фудбалската репрезентација на Нигерија, чии репрезентативци ќе го носат на Светското првенство во Русија, привлече огромен интерес. Веднаш по неговото појавување фановите...

Осум фудбалери на Реал во тимот на сезоната од Лигата на...

Дури осум фудбалери на европскиот првак Реал Мадрид се најдоа во идеалниот тим на сезоната од Лигата на шампионите. Во друштвото од 18 најдобри...

Релито ,,Дакар” за прв пат ќе се вози само во една држава

Еден од најпознатите настани во авто-мото спортот, популарниот "Дакар“ за првпат во историјата ќе се вози во една држава. од 6 до 17 јануари релито...

Злато за Јакупи и бронза за Арсовски на Медитеранските игри во...

Македонските каратисти освоија уште два медала на Медитеранските игри во Тарагона. Берат Јакупи освои златен медал во категоријата до 84 килограми. Тој во првото...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот