Таткото на Оби Микел бил киднапиран четири часа пред мечот Нигерија...

Таткото на нигерискиот репрезентативец Џон Оби Микел бил киднапиран непосредно пред почетокот на натпреварот на африканскиот тим и Аргентина во рамките на третиот круг...

Јапонските навивачи прво плачеа, па фатија да ги чистат трибините

Јапонските навивачи беа многу разочарани по поразот на својата репрезентација од Белгија од 3-2 на Светското првенство. „Самураите“ имаа водство од 2-0, но „ѓаволите“...

Почнува неофицијалното светско првенство во тенис – Вимблдон

Денеска започнува неофицијалното светско првенство во тенис, Гренд-слем турнирот на Вимблдон. Главен фаворит е минатогодишен победник Роџер Федерер кој одбраната на титулата ќе ја започне во...

За фантастични 154 милиони долари Леброн Џејмс потпиша за Лос Анџелес...

НБА ѕвездата Леброн Џејмс кариерата ќе ја продолжи во Лос Анџелес Лејкерс, објавија американските медиуми. За четиригодишен договор со „езерџиите“ сега веќе поранешниот кошаркар...

Иниеста објави крај на репрезентативната кариера

Легендарниот шпански фудбалер Андрес Иниеста по поразот на пенали од Русија во осминафиналето на Светското првенство, објави дека става крај со настапите во репрезентацијата. – Ова...

Пресреќната претседателка Грабар Китаровиќ во прегратките на селекторот и хрватските фудбалери...

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, која го следеше натпреварот меѓу Хрватска и Данска од трибините, не се воздржуваше да покаже колку е среќна заради...

Буфон му кажа збогум на Јувентус

Од денеска Џанлуиџи Буфон и официјално не е повеќе дел од Јувентус откако  го одработи последниот ден од договорот.  Тој цели 17 години ги бранеше...

Навивачи со јајца ги гаѓаа фудбалерите на Јужна Кореја (ВИДЕО)

  Иако го победија светскиот шампион Германија со 2-0, репрезентацијата на Јужна Кореја беше елиминирана по групната фаза на Мундијалот во Русија. Јужнокорејците беа претставени...

Рекордна гледаност на Мундијалот во Русија

 Светското првенство во Русија досега е најгледаниот Мундијал во историјата на светскиот фудбал. Просечната стапка на посетеност на стадионите во Русија за време на...

Ракометарите на Вардар добија многу тешка група за новата сезона

 Ракометарите на Вардар се најдоа во исклучително тешка група во новата сезона за Лигата на шампионите на ЕХФ. Поранешниот европски првак, како прв носител...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот