ВИДЕО: Ајакс има ново име-СЕНЗАЦИЈА, Прво полуфинале во ЛШ по...

Ајакс е големо изненадување во Лигата на шампионите, полуфинале за младиот тим од Амстердам по победата во Торино со 1-2 .

Видео: Меси пројде Роналдо не, Јунајтед дома, Барселона во полуфинале

Меси со два гола ја однесе Барселона до полуфинале во Лигата на шампионите. Барселона славеше со убедливи 3-0 за пласман меѓу...

Ајакс е сензација, Јувентус на колена , полуфинале за екипата од...

Ајакс е вистинско изненадување во Лигата на шампионите, полуфинале за младиот тим од Амстердам по победата во Торино со 1-2...

Меси го уништи Јунајтед за полуфинале на Барселона

Меси со два гола ја предводеше Барселона до полуфинале во Лигата на шампионите. Барселона славеше со убедливи 3-0 за пласман...

ЛШ( фото ): Официјални состави , Барселона- Јунајтед и Јувентус –...

Вечерва ќе бидат познати првите полуфиналисти во Лигата на шампионите. Барселона го пречекува Јунајтед со 1-0 предност по првата средба, Јувентус е...

Карабињерите депортираа 54 навивачи на Ајакс

Италијанската полиција депортира 54 навивачи на Ајакс пред мечот со Јувентус во Торино, реванш од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

МКФ со одговор на КК Гостивар повод обвинувањата за лошо...

Кошаркарската федерација на Македонија, се огласи повод обвинувањата од КК Гостивар на социјалните мрежи . Соопштението ви го пренесуваме во целост:

ЛШ: Јунајтед верува во чудо кај Барселона, Јувентус по потврда на...

Вечерва ќе бидат познати првите полуфиналисти во Лигата на шампионите, Јунајтед гостува кај Барселона со негатива од еден гол по средбата во...

Видео:Антиќ ја најави кандидатурата за претседател на МКФ во емисијата „Улица...

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ, ја најави кандидатурата за претседател на МКФ во емисијата „Улица Македонија„ на Бојана Скендеровски.

Побрзајте, пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22...

Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој го прославува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com