Во несреќата кај Крушје загинаа два брачни пара

Во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне кај селото Крушје, загинаа два брачни пара, едниот од Битола, другиот од Могила. МИА го пренесува соопштението...

4 лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Ресен-Охрид

Четири лица го загубија животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 17 часот на патот Ресен-Охрид кај село Крушје, дознава Апла.мк. Според...

Одликувања за полициските службеници кои спречија линч во Собрание

  Сашо Тасевски, Ацо Ангеловски и Љупчо Јаневиќ , кои на 27 април како дел од обезбедувањето на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ги...

Показна вежба во Охрид на хеликоптерската единица, езерската и специјална полиција...

Денеска, на пристаништето во Охрид припадниците на Единицата за специјални задачи, Езерската полиција и Хеликоптерската единица, во склоп на одбележувањето на 7 Мај- Денот...

Приведени тројца малолетници кои нападнаа и ограбија јапонски туристи

По завчерашниот (01.05.) случај на разбојништво врз двајца јапонски државјани, што се случи околу 15,00 на локалниот пат од с.Катланово кон село Брезница, СВР...

МВР и ЦИВИЛ потпишаа меморандум за соработка

Потпишување на меморандумот е уште еден, не само декларативен, туку и конкретен чекор на Министерството за внатрешни работи во насока на интензивно отворање и...

Пензионери жртви на измамници по подигнување на нивните пензии

На 30.04.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Е.К.Ф.(76) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 13,00 часот на булеварот...

47 годишната Л.С. пријавила тешка кражба во нејзиниот стан во Чаир

На 01.05.2018 година во Полициската станица Бит Пазар Л.С.(47) пријавила дека на 01.05.2018 година, во времето од 13.30 до 18.05 часот во нејзиниот стан...

Заев: Целосните снимки покажаа дека парите се за цемент, железо, тули...

,,Денеска имавме прилика да ги видиме снимките и се докажува токму тоа што го тврдевме. Се гледаат двата намерни прекини на веќе објавените снимки,...

МВР тврди дека колумбиската научничка немала виза за влез во Македонија

Министерството за внатрешни работи ги демантира пишувањата на неколку веб портали за наводни неправилности околу одбивањето на влез во Република Македонија на колумбиската државјанка...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот