Телохранителите и обезбедувањето на објекти ќе носат унифицирани костуми-униформи

Министерството за внатрешни работи, врз основа на претходно спроведена јавна набавка согласно законските прописи, обезбеди вкупно 464 машки и 39 комплети женска цивилна облека...

Неготински средношколци ги шокирале Италијаните со однесувањето, вршеле нужда на подот...

Хотелите не сакаат веќе да работат со македонски групи за екскурзии, заради отсуство на елементарна култура! Снежана Стојановиќ, тур оператор за Италија и Европа од...

Гробот на Есма Реџепова се уште е без споменик и запуштен

Речиси две години по смртта на ,,Кралицата на ромската музика“, Есма Реџепова, нејзиното вечно пребивалиште изгледа вака: Во медиумите од соседствоото повеќе се пишува за...

По 18 години судење ослободителни пресуди за убиството на тројца полицајци...

Четворица осомничени за убиството на тројца полицајци во Арачиново, во 2000 година,  се ослободени од обвинение и прогласени за невини. Во случајот беа обвинети...

Инспекторот М.М. од СВР Куманово со фалсификат дипломи напредувал во МВР,...

МВР откри организирана мрежа на измамници , кои помагале инспектор во МВР, да се  стекне со дипломи на повеќе степени во приватни високо-образовни институции. Имено,...

Голем пожар во Министерство за правда

Во попладневните часови Министерство за правда го зафати пожар. Пожарот се појавил во архивата на четвртиот кат, по што целиот кат бил опожарен. Интервенираа повеќе...

Куманово ги заборави тројцата сограѓани убиени во Ирак во 2004 година

Идејата на градоначалникот на Куманаово, Максим Димитриевски, да направи некој вид спомен обележје за американската компанија Kellog, Brown and Root во знак на благодараност...

Пиљаковски: Моето име е злоупотребено и демантирам дека сум автор на...

,,  Почитувани Денес бев вчудовиден и крајно разочаран од сознанието дека моето име го има насекаде по социјалните мрежи и интернет страници, поради недолични и...

,,Меѓаши“ се сомнева за институционален организиран синџир за продажба на новороденчиња

Пандорината кутија е отворена – вистината мора да биде обелоденета, вака детската амбасада Меѓаши ги оценува обидите на надлежните да ги истражат состојбите со...

,,Сведок“ тврди дека обвинител од СЈО им се заканувал заради напис...

,,По објавување на сторијата, СВЕДОК се соочи со серија закани од Јавен обвинител на СЈО, кој не обвини дека приказната е нарачана, а во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот