Латас и браќата НЕ се виновни за бесправно градење во Зелениково

Драган Павловиќ Латас и браќата Звездан и Срѓан Павловиќ, се ослободуваат од обвинение бидејќи судечкиот совет утврди дека делото според обвинението...

Врховен суд ја спаси Јанкуловска од затвор, на дневен ред и...

Петчлениот кривичен совет на Врховниот суд на чело со претседателот Јово Вангеловски донел одлука ексминистерката за внатрешни работа Гордана Јанкулоска, да не...

Кумот Ѓорге Иванов под кирија кај кумашинот во облакодерите на Џевахир...

16 јули 2012 година е денот кога почнаа да се градат четирите облакодери на Џевахир Холдинг во скопската општина Аеродром, ,,Џевахир скај...

Адвокати, директори, банкари, административци, цариници, угостители паднаа во вчерашната полициска акција...

 Вчера (09.05.) од страна на Бирото за Јавна Безбедност - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка...

Судија од Управен суд ја злоупотребил службената положба и ја оштетил...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за...

МВР објави снимки од паднатиот авион на Солунска глава(видео)

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека четворицата патници од авионот кој вчера полета од Охрид за Софија се починати. „Вчера,...

Братот и сестрата Шулевски стојат зад фондацијата ,,Допир“ со која ги...

Братот и сестрата Миле Шулевски(53) и Анета Шулевска(49), стојат зад фондацијата ,,Допир“, која сѐ досега се прикажуваше како хуманитарна и преку која...

Лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ е сѐ уште активна и собира донации...

И покрај злоупотребата и кривичната пријава поднесена од МВР, лажната хуманитарна фондација ,,Допир“ , сѐ уште е активна на повеќе интернет платформи,...

Кривична пријава за фондацијата ,,Допир“ за злоупотреба на 50.000 евра од...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против  М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради...

Судот ја забрани книгата на Андов во која го обвинува Фрчкоски...

Основниот суд Скопје-2 донесе решение за привремена мерка со кое забрани продажба и располагање на книгата на Стојан Андов со наслов ,,До...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com