Панчевски: Секој судија во кривичниот суд е дуќанче

Претседателот на основниот суд Скопјке 1 Скопје го осуди вчерашниот инцидент во судот што го раководи, но најави дека намера да се повлече и...

Отпуштените од Вест ја блокираа канцеларијата на Керим

Десет новинари на „Вест“ кои беа отпуштени во август годинава, утринава ја окупираа канцеларијата на еден од сопствениците на весникот, Претседателот на...

Алармантно:Загаденоста на воздухот опасна за здравјето и животот

Концентрацијата на ПМ честичките кои настануваат заради прашина од градежни работи, прекумерно користење возила, греење на дрва, јаглен и нафта, фабрики и друго ја...

Чифлиганец се овековечи во црквата што ја изгради

Познатиот бизнисмен и сопственик на Адора инженеринг, кој е ктитор на црквата св.Јован Крстител која се наоѓа на почетокот на мостот Близнаци што ги...

Тепачка и тежок инцидент во Основен суд Скопје 1

Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, доцна попладнето, се случи тежок инцидент кој бил разрешен откако дошла полицијата. На инцидентот му претходела нервозна и...

Скандал: Кој го злоупотреби интерниот систем за снимање на Кривичен суд?!

На профил на извесна Билјана Костеска од Прилеп, вчера беше поставена фотографија од првото рочиште на судскиот процес ,,Тврдина" , кој е прв предмет...

Бурна ноќ, бројни пријави до ЦИВИЛ за поткуп на гласачи

Се интензивираат извештаите за поткуп на гласачите од целата земја. Во овој момент, дежурната екипа на ЦИВИЛ обработува податоци за повеќе локации од кои...

Секс, лаги и видео ленти

Документарниот филм ,,Шпион" емитуван пред неколку недели на Al Jazeera Balkans дури сега ја заинтересира македонската јавност откако на социјалните мрежи почна да се...

Отпуштените ќе го тужат МПМ

20 отпуштени, од кои повеќето новинари, ќе го тужат МПМ бидејќи се уште не им се исплатени отпремнините, иако е поминат и законскиот рок. Дел...

Што знае ВМРО што се 150, а што 150 милиони евра

од Емилија Лазаревска ВМРО ДПМНЕ вчера го напиша најнеиздржаното, најдрското, најнеубидливото соопштение откако оваа партија е на власт. Бидејќи ова не е само едно обично соопштение,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com