Обвинение за судија од Управен суд кој ја оштетил државата за...

По сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска, до Основниот кривичен...

По 4 месечна истрага разоткриена е организирана група за криумчарење мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска донесе Наредба за спроведување на истражна постапка...

Катица Јанева е обвинета дека примила поткуп од 50.000 евра и...

Поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, во обвинението на ЈО, се товари за две кривични дела и тоа: „Примање награда за...

Куќен притвор за Јасна Мандиќ

Судија на претходна постапка,не го прифати барањето на обвинителката Вилма Русковска за определување ефективна мерка притвор за осомничената Јасна Мандиќ, која се...

Обвинителството ја проширува истрагата за ,,Рекет“ за еден функционер и други...

Јавно Обвинителство денеска објави соопштение во кое информира дека има сомнеж дека во случајот ,,Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски, ја...

Ексклузивно видео на ТВ 21: Бојан Јовановски колабираше во обвинителство

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/1648943858573792/ Првообвинетиот во ,,Рекет“ беше донесен да даде исказ во ЈО, но само по неколку минути колабирал, Екипа...

Бојан Јовановски се пожали пред Апелација дека е во животно загрозувачка...

Првообвинетиот во случајот ,,Рекет“, Бојан Јовановски од Истражниот затвор „Скопје“ беше донесен во Апелациониот суд, каде што на јавна седница ја образложи...

Боки 13 со лисици на рацете, брендиран и со стил,...

Првообвинетиот во случајот ,,Рекет“, Бојан Јовановски, денеска дојде кај обвинителката Вилма Руковска да направи увид во доказите против него, согласно законот.

Поднесено обвинение против уредник на порталот Инфомакс за оддавање службена тајна

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице(уредникот на Инфомакс Александар Митовски) за кривично дело – Оддавање службена тајна од...

Обвинение за соизвршителство при убиството на Пино Секондо, извршителот сѐ уште...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за кривично дело ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com