Лажна порака со покана за в полициска станица се шири преку...

Државниот секретар во МВР, Магдалена Несторовска, предупреди дека преку електронска пошта се шири лажна покана со нејзин потпис, со која се информираат...

Чулев: Против сите прекршители на полицискиот час во Ченто ќе бидат...

Во изминатиот период граѓаните во најголем дел соработуваа со полицијата, ja поддржува и помагаа во извршување на нејзините работни обврски. Тука би сакал...

Обвинителство отвори истрага за паднатата фасада на МЕПСО

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги написите во медиумите за  падната фасада на зградата на АД...

Со блокатор го блокирале заклучувањето на автомобилот, а потоа украле 11.000...

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против двајца албански државјани за кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1...

Во оваа пратка банани е откриен еден килограм кокаин во Крушопек

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација...

Лила Стојановска доби кривична пријава за затајување данок од 1.788.398...

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против водителката Лила Стојановска за даночно затајување на 1,78 милиони денари .

Обвинителство спроведува истрага за оддавање службена тајна

По известување од страна на Министерството за внатрешни работи за сознанија во врска со протекување на материјал од посебни истражни мерки, Основното...

мкд.мк:Лила Филиповска е авторка на ,,проектите за пензионерските домови“ и дел...

Порталот мкд.мк, објави сведочење на лице измамено од тандемот Филиповска-Јовановски. И градежната фирма „Дан-Мак“ била измамена за 250...

Тројца браќа под истрага за обид за убиство на полициски службеник...

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од...

Негувателката доби обвинение за запуштање и малтретирање дете

Oсновното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com