,,Таргет”-нов случај на СЈО

Денеска со почеток во 11:00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското...

УБК го одби барањето за присуство на СЈО

Директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање го одбил барањето на СЈО за постојано присуство на истражежители во просториите на Управата, се до целосно...

МВР го осуди политиканството и дезинформирањето на Андонов

Министерството за внатрешни работи остро ги осудува обидите за ширење дезинформации и невкусни инсинуации со цел добивање на политички поени, а на сметка...

Оливер Андонов го обвини министерот Спасовски за поврзаност со криминални групи

Лицето врз кое беше извршен обид за убиство и е познато на полицијата по неговите криминални, но и политички активности, изјави дополнителниот ...

Судот го одби барањето на СЈО за ,,Тендери”

  Судот не и го одзеде пасошот на Канческа-Милевска , како што претходно побара СЈО за предметот ,, Тендери". СЈО бараше и еднаш неделно јавување...

Заради закани на ФБ до новинари, уапсено едно лице

Едно лице е уапсено од страна на припадници на криминалистичата полиција во Србија заради закани на ФБ упатени до новинарите на N1 телевизија. Како што...

Канческа-Милевска се крие зад вработените во Министерство за култура

Министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска иако не беше спомната со име и презиме, реагираше со прес коференција во Музејот на државноста, кој беше...

СЈО ги обезбеди сите докази од УБК

Заврши постапката на прибавување компјутерски податоци од помошните сервери во Управата за безбедност и контраразузнавање, а кои беа обезбедени со судска наредба. Со тоа...

Во Косово уапсени седум лица осомничени за тероризам

Косовската полиција соопшти дека  уапсила седум лица заради сомнение дека извршиле “тероризам и кривични дела против уставниот поредок и безбедноста на Косово“. Акцијата ја извела...

Тажен прес на министерката

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска мавтајќи со документите од Јавните набавки, рече дека има намера да ги презентира сите документи што стојат пред неа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com