СЈО ќе вложи жалба за неизрекување притвор за Кочан

Специјално јавно обвинителство најверојатно уште денеска ќе вложи жалба на одлуката на судијката Даниела Димовска да го одбие нивното барање за притвор на сопственикот...

МВР ќе ве препознае дека сте алкохолизирани и преку телефон

Утрината МВР издаде официјално соопштение за вчерашното анонимно јавување на маж ,,во алкохолизирана сотојба,, кој се заканувал дека ќе ја ракетира владата. Во соопштението...

Миле Јанакиески е повторно уапсен

Во голема полициска акција, утрината се уапсени неколку лица поврзани со незаконско работење и злоупотреба на службена положба со издавање дозволи и...

Обвинителката Катица Јанева оди во притвор

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, оди зад решетки. Таа од судија на претходна постапка доби 30 дена притвор на барање на Јавното...

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против министерот за локална самоуправа Сухејл...

Управата за финансиска полиција  поднесе кривична пријава против четири лица, меѓу кои двајца министри за локална самоуправа, актуелниот Сухејл Фазлиу, и неговиот предпретходник, Лирим...

Kривичен суд: Правиме напори судиите во законски рок да одговорат на...

 Во однос на поднесените предлози од страна на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (...

Владимир Панчевски избркан од канцеларија откако беше суспендиран од судиската функција

,,Ете и тоа го дочекав, утрово избркан како партал од канцеларијата и судската зграда, судски полицаец дојде да ја заклучи канцеларијата, ни...

Кривична пријава за насилник од Прилеп којшто со нога го удрил...

Во врска со настаните  од 27.04.2017 година во Собранието на РМ, во текот на изминатите денови од страна на Единицата за насилен криминал во...

Судот ги одби предлозите за притвор на обвинети во предметите ,,Тендери“,...

Елизабета Канческа Милевска, Тони Трајковски и Владимир Пешевски се спасија од притвор.Судот им одреди други мерки на претпазливост, како задолжително јавување  и одземени пасоши. ,,Постапувајќи...

Министерот Спасовски побара брза и темелна истрага за ,,Рекет“(видео)

Моралните, етички вредности на еден човек не ги прават функциите туку напротив тие вредности мора да се преточат во раководењето со одредена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com