ЈО: Снимките објавени во италијански медиум се дел од доказната постапка

Јавното обвинителство ја известува јавноста дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од обвинителството. Станува...

Обвинителката Јанева отфрла било каква вмешаност во случајот ,,Рекет“

,, Ниту свесно, ниту несвесно, ниту со сторување, ниту несторување не сум ја злоупотребила должноста што сѐ уште ја извршувам. Ги охрабрувам...

Д-р Јелка Спасовска-Масин се самоубила по третиот бодеж со нож?

  Обвинителството сè уште не излегува со детали дали докторката Јелка Спасовска-Масин е убиена или се самоубила. „Макфакс“ од свои извори во МВР дознава дека...

39 годишен кичевец за година и пол испрал 1 милион евра

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР,до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против Н.Ш.(39) од Кичево, а поради постоење...

Владата на Груевски дала за пропаганда 30 милиони на странски и...

Владата на Никола Груевски во екот на кампањата за привлекување странски инвестиции, потрошила огромни пари за пропаганда на странски и домашни медиуми. Како што изјави...

Апостолова: Андонов има дијагноза,Науновски малтретирал студентки

Сопственичката на МИТ универзитет, по извршениот претрес во нејзиниот стан и во просториите на МИТ универзитет, обвини дека зад сето ова стојат поранешните професори,...

ОЈО: Сослушани 70 сведоци за изборни нерелугарности и донации

Основното јавно обвинителство – Скопје кое е под раководство на Марко Зврлевски, соопшти дека досега се повикани на разговор и сослушани 70 сведоци за...

Поднесени кривични пријави против 10 судии зa неизрекување притвор за Грујевски...

Здружението ЗЕЛЕНА ЛУПА  поднесене кривична пријава  до Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција протов  судиите: Ленка Давитковска, Татјана Михајлова, Дијана Груевска, Лилјана...

Нови 30 дена притвор за Јовановски и Милевски

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и...

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против министерот за локална самоуправа Сухејл...

Управата за финансиска полиција  поднесе кривична пријава против четири лица, меѓу кои двајца министри за локална самоуправа, актуелниот Сухејл Фазлиу, и неговиот предпретходник, Лирим...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com