МИТ обвинува за ,,неподнослива тортура”

Приватниот МИТ универзитет, кој вчера беше предмет на истрага од страна на Основно јавно обвинителство со асистенција на полиција, денеска обвинува за тортура. Тие...

Истрага во МИТ универзитет

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство спроведе акција во просториите на приватниот МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, заради наводни...

Систина-Финзи Кардиологија дел од мрежата на ,,Трезор”

Според доказите со кои располага СЈО за груба злоупотреба на пари од буџетот при набавка на опрема за прислушување од фирма од Велика Британија...

Интегрален текст од прес конференцијата на СЈО

28.09.2016 Денес ова Јавно обвинителство оддржа прес конференција. Во продолжение е изјавата на Јавната обвинителка Фатиме Фетаи, а јавната обвинителка Ленче Ристоска одговараше на новинарски...

,, Трезор ” за богатење на контраразузнавачи

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека Трезор е случај за економски криминал кој произлегува од прислушуваните разговори. Обвинителката Фатиме Фетаи, која ги образложи сомневањата рече...

Дамјановска: Татко ми беше дома кога се случи инцидентот

Керката на градоначалникот на Куманово Марта Дамјановска во реакција за актуелно.мк, тврди дека нејзиниот татко Зоран бил дома за време на немилиот настан што...

,,Трезор” – нов случај на СЈО

Најава за прес конференција 27.09.2016, Скопје – На 28.09.2016 година со почеток во 10,00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела...

Бизарна смрт пред домот на кумановскиот градоначалник

Резултатите од обдукцијата на телото на 55- годишниот Кирчо Тодоровски кој утрово беше најден мртов во станбена зграда во Куманово, ќе откријат дали самиот...

Силувана 18-годишна девојка

Четири лица во средата вечерта околу 20 часот во скопско Шуто Оризари силувале 18-годишна девојка. Настанот се случил на улицата Нов живот, близу последната...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот