Во струшко Калишта во глисер пронајдени 30 килограми марихуана

Вчера (15.09.) околу 22,00 часот во атарот на село Калишта-струшко, на околу 300 метри од брегот во Охридското Езеро, полициски службеници од Полициската станица...

Обвинетиот Сеад Кочан преку ,,Трансмет“ повторно добива тендери за ископ на...

Пред два дена, во петокот, на електронската страница на Биро за јавни набавки беа објавени понудите за ископ на руда . Меѓу тие што...

Кривична пријава за Марјан Ристески за лажни податоци во завршни сметки...

Врз база на наодите во ревизорскиот извештај, до ПС Прилеп и ОЈО Прилеп,ОО на СДСМ поднесе кривична пријава против Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески. Имено,...

Кривична и дисциплинска за полицаецот што рани двајца малолетници во Струмица

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР во врска со настанот на 11.08.2017 година во Струмица ги изврши потребните проверки...

ВМРО ДПМНЕ:На Спасовски му е поважен мерцедесот од два млади животи

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО ДПМНЕ од пред МВР гоовика министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да го разреши новиот началник на СВР Струмица и...

Продолжува истрагата за полицаецот кој застрела двајца малолетници од кои едниот...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица,...

Поднесени кривични пријави против 10 судии зa неизрекување притвор за Грујевски...

Здружението ЗЕЛЕНА ЛУПА  поднесене кривична пријава  до Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција протов  судиите: Ленка Давитковска, Татјана Михајлова, Дијана Груевска, Лилјана...

Полицијата ги доби налозите за спроведување во притвор,Грујовски во бегство?

МВР вечерва во 21.30 часот ги доби налозите од Апелациониот суд за спроведување на ексначалникот на Петта управа во МВР Горан Грујовски и Никола...

Мијалков е убеден дека е невин и верува во професионалноста на...

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, беше последен во серијата јавни седници што се одржаа пред Кривичниот совет на Апелациониот суд во Скопје...

Судот ги одби предлозите за притвор на обвинети во предметите ,,Тендери“,...

Елизабета Канческа Милевска, Тони Трајковски и Владимир Пешевски се спасија од притвор.Судот им одреди други мерки на претпазливост, како задолжително јавување  и одземени пасоши. ,,Постапувајќи...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот