Армијата со шест плотуни го одбележа приемот во НАТО(видео)

Со чинот на истрелување на шест плотуни од артилериски орудија на артилерискиот баталјон на Армијата од касарната ,,Илинден“ во Скопје, на...

Армијата се вклучи во заштита на објектите од витално значење

Припадниците на Воената полиција во Армијата на Република Северна Македонија, денеска активно се вклучуваат во обезбедувањето на објектите од витално значење, меѓу...

Премиерот Спасовски го провери на терен почитувањето на полицискиот час(видео)

Вечерва по 21 часот, техничкиот премиер Оливер Спасовски, ги посети полицајците кои на терен патролираат и ја спроведуваат одлуката на Влада за...

Армијата се вклучува во борбата за спречување на КОВИД 19

Врз основа на одлуката на Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на Армијата, Стево Пендаровски за прогласување на вонредна состојба...

На денешен ден пред 39 години е формирана полициската единица ,,Тигар“

На денешен ден 1981 година во МВР, во рамките на поранешниот Секретаријат за внатрешни работи на Социјалистичка Република Македонија, е формирана Единицата,...

Ова се кучињата трагачи на Царинска Управа кои речиси безгрешно откриваат...

5 кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000-та година и...

Заев, Шекеринска и Џафери беа на носачот на авиони ,,Хари Труман“...

Премиерот Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските...

Полициската хеликоптерска единица одбележа 50 години постоење(видео)

Полициската хеликоптерска единица денеска одбележа голем јубилеј – пет децении постоење на Хеликоптерската единица при МВР, организациона единица која што по своето...

Елитните полициски единици покажаа што знаат пред министерот Спасовски(видео)

Чест е да се биде дел од овие елитни единици кои се столб на МВР, вели министерот Оливер Спасовски. Тој присуствуваше на...

Пендаровски: За првпат во специјалната единица ,,Волци“ има Албанци, градиме мултиетничка...

,,При денешната посета на Баталјонот за специјални намени и Ренџерскиот баталјон имав можност повторно да се уверам во нивната дисциплина, посветеност...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com