Ова се кучињата трагачи на Царинска Управа кои речиси безгрешно откриваат...

5 кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000-та година и...

Заев, Шекеринска и Џафери беа на носачот на авиони ,,Хари Труман“...

Премиерот Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и Претседателот на Собранието, Талат Џафери, остварија средба со адмирал Џејмс Фого, командантот на американските...

Полициската хеликоптерска единица одбележа 50 години постоење(видео)

Полициската хеликоптерска единица денеска одбележа голем јубилеј – пет децении постоење на Хеликоптерската единица при МВР, организациона единица која што по своето...

Елитните полициски единици покажаа што знаат пред министерот Спасовски(видео)

Чест е да се биде дел од овие елитни единици кои се столб на МВР, вели министерот Оливер Спасовски. Тој присуствуваше на...

Пендаровски: За првпат во специјалната единица ,,Волци“ има Албанци, градиме мултиетничка...

,,При денешната посета на Баталјонот за специјални намени и Ренџерскиот баталјон имав можност повторно да се уверам во нивната дисциплина, посветеност...

Свечено одбележан Денот на Здружената оперативна команда

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на Вооружените сили, Стево Пендаровски, заедно со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска...

Промовирани нови 528 полициски службеници

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата и министер за внатрешна работи на Република Северна Македонија,...

Уапсени се 161 мигрант кои се обиделе илегално да влезат од...

Македонската полиција изминатат ноќ уапси 161 мигрант на македонско-грчката граница, кои се обиделе илегално да влезат на наша територија, пренесува АП.

Армиски припадници помогнаа во тешката сообраќајна несреќа на Стража

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија, несебично и на најбрз можен начин реагираат при денешната тешка сообраќајна несреќа на Стража.

Финансиска полиција со асистенција на МВР заплени големи количини шверцуван тутун...

Во опсежна полициска акција во која учествуваат претставници на Финансиска полиција и на МВР-специјални полициски сили, во скопското село Љуботен се запленува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com