Промовирани нови 528 полициски службеници

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата и министер за внатрешна работи на Република Северна Македонија,...

Пендаровски: За првпат во специјалната единица ,,Волци“ има Албанци, градиме мултиетничка...

,,При денешната посета на Баталјонот за специјални намени и Ренџерскиот баталјон имав можност повторно да се уверам во нивната дисциплина, посветеност...

Ова се кучињата трагачи на Царинска Управа кои речиси безгрешно откриваат...

5 кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000-та година и...

ВИДЕО: Како тренираат руските војници во воената база на Арктик на...

Русите важат за едни од најиздржливите луѓе што се однесува до студот и ниските температури. Ако се знае какви се зимите во Москва, а...

ВИДЕО: Хрватската Претседателка во униформа се вовлече во војнички шатор

Претседателката на Хрватаска Колинда Грабар Китаровиќ, која е и Врховен командант на вооружените сили, во војничка униформа ги посети војниците во кампот ,,Јосип Јовиќ“...

8.000 полициски службеници учествуваа во координирана акција на Европол

Во рамки на меѓународната полициска соработка координирана од страна на Европол, а насловена како “Денови на заедничка акција (Joint Action Days - JAD)“ во...

Армијата се вклучи во заштита на објектите од витално значење

Припадниците на Воената полиција во Армијата на Република Северна Македонија, денеска активно се вклучуваат во обезбедувањето на објектите од витално значење, меѓу...

НАТО во Црна Гора, Русија во Србија

Големи воени вежби се изведуваат истовремено во Црна Гора и во Србија. Колку се воено подготвени и силни во наредните десетина дена ќе се...

Македонските специјалци најдобри во тактичко комбинирано пукање

Во период од 14 до 20 април, во главниот град на Јордан, Аман, припадници на Единицата за специјални задачи Тигар, учествуваат...

Презентирана новата опрема на полициските специјалци (видео)

,,Во касарната Илинден припадниците на Единицата за специјални задачи добија нови униформи и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com