Армиски припадници помогнаа во тешката сообраќајна несреќа на Стража

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија, несебично и на најбрз можен начин реагираат при денешната тешка сообраќајна несреќа на Стража.

Финансиска полиција со асистенција на МВР заплени големи количини шверцуван тутун...

Во опсежна полициска акција во која учествуваат претставници на Финансиска полиција и на МВР-специјални полициски сили, во скопското село Љуботен се запленува...

Врховниот командант, премиерот и министри го следат ,,Одлучниот удар“ на Криволак

,,Одлучен удар“ - нашата Армија, рамо до рамо со колегите од САД, Литванија, Црна Гора, Албанија и Бугарија - објави министерката...

МВР објави оглас за вработување на 600 полицајци

Министерството за внатрешни работи денеска објави оглас за вработување на 600 полицајци во повеќе сектори низ Македонија. Во огласот...

Министерство за одбрана објави оглас за 125 професионални војници

Министерството за одбрана денеска објави Јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата на Република Северна Македонија...

Македонските специјалци најдобри во тактичко комбинирано пукање

Во период од 14 до 20 април, во главниот град на Јордан, Аман, припадници на Единицата за специјални задачи Тигар, учествуваат...

Се одржа заедничка тактичко-показна вежба на специјалците од Македонија, Косово и...

,,Горд сум што денеска имаме можност да ја промовираме оваа заедничка активност која не води кон продлабочување на...

Шекеринска јадеше со македонските војници во кантината во Кабул

,,Утрово во Кабул појадував со нашите војници кои се дел од Командата за обука, советување и асистенција (КОСА). Овој контигент на македонски војници е...

Презентирана новата опрема на полициските специјалци (видео)

,,Во касарната Илинден припадниците на Единицата за специјални задачи добија нови униформи и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални...

8.000 полициски службеници учествуваа во координирана акција на Европол

Во рамки на меѓународната полициска соработка координирана од страна на Европол, а насловена како “Денови на заедничка акција (Joint Action Days - JAD)“ во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com