Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот ,,Поткуп“

Апелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет КОКЖ-27/18, во јавноста познат како „Поткуп“, по одржана нејавна седница, донесе пресуда...

Гордана Јанкулоска ќе треба да одлежи 4 години затвор за ,,Тенк“

Апелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет  КОКЖ-46/18, во јавноста познат како „Тенк“ , по одржана јавна седница, донесе пресуда...

СЈО објави документ според кој Бучковски, Ахмети и Џафери зеле 7...

Јавната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова, која го води обвинението за аферата „Маѓар телеком“, на вчерашното судење го...

Доживотен затвор за Радован Караџиќ(видео)

Хашкиот суд во второстепена пресуда, му ја преиначи казната затвор од 40 години и го осуди поранешниот лидер на босанските Срби Радован...

Јане Ченто: Вие ме осудивте, историјата ќе ме ослободи

По изрекувањето на пресудите за обвинитетит за упадот во Собранието на 27 април 2017, година, и по барањето на притвор за осудените...

Игор Дурловски е ослободен од обвинение и е прогласен за невин

Оперскиот пејач Игор Дурловски и еден од водачите на ,,За заедничка Македонија“, на денешното изрекување на пресудата за 27 април, беше прогласен...

Заради опасност од бегство Чавков пренесен во 30 дневен притвор

Два дена пред изрекувањето на пресудата за настаните поврзани со насилството во Собрание на 27 април пред две години, првоосомниченит поранешен прв...

Обвинителката Фетаи по изрекување на пресудата побара притвор за Сашо Мијалков...

По изрекување на казните за обвинетите во случајот за изборни измами на СЈО, ,,Титаник 2“, обвинителката Фатиме Фетаи побара притвор за осудените...

Што сѐ го болеше Латас и другите обвинети откако траат судењата...

Како ,,бомба“ одекна веста дека Драган Павловиќ Латас, денеска не дошол на судење за рочиштето на СЈО, ,,Тотал“, затоа што го боли...

Одредена мерка притвор за Михаил Цветков и Христијан Делев

Судот определи мерка притвор за поранешниот Министер за земјоделство од редовите на Социјалистичка партија, Михаил Цветков и за поранешниот заменик министер за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com