Трајко Вељановски речиси на ништо не се сеќава и не знае...

,,Не знам и не се сеќавам“. Вака главно одговараше поранешниот претседател на Собрание на РМ, Трајко Вељановски во својство на сведок на парашања од...

Судијата Шабани ќе ги заклучува вратите ако адвокатите продолжат да се...

,,Не може кога ќе ви текне да влегуавте и излегувате од судница“-ги предупреди судијата Осман Шабани, адвокатите на обвинетите во судскиот процес што го...

Адвокатот на Атанасовски не им верува на браќата Младеновски

,,Обвинителството прави голема грешка, поклонувајќи им верба на обвинети кои се соочуваат со доживотен затвор и би кажале сѐ да го избегнат тао“-рече адвокатот...

,,Пропеа“ уште еден обвинет за упадот во Собрание на 27 април

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за настаните од 27 април во Собранието, обвинетиот Захарие Симовски ја изнесуваше неговата одбрана. Според неговите искази, тој...

,,А сега што ќе правиме без мобилните“, рече Јанкуловска откако судијата...

,,ОБВИНЕТИТЕ ВИДНО ВОЗНЕМИРЕНИ НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ НА РОЧИШТЕТО БЕЗ МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ“-информира здружението Зелен лупа, кое ги набљудува судските процеси во надлежност на...

Груевски остана без пратенички имунитет, Јанакиески и Божиновски остануваат во притвор

  Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни седници од 26.11.2018 година, на ден 27.11.2018 година донесе одлуки со кои жалбите на обвинетите...

Јанакиески и Божиновски се колнат дека нема да бегаат и молат...

Поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, на денешната јавна седница во Апелацискиот суд побара да му биде укината мерката притвор бидејќи како што...

Груевски е оправдано отсутен од судење, бидејќи ја напушти Македонија да...

  “Груевски е оправдано отсутен, не може да дојде на ова рочиште, бидејќи ја напуштил Македонија за да бара азил. Не може да ја напушти...

СЈО најави проширување на истрагата, нови обвинети во ,,Империја“ и замрзнување...

,,Империјата“ на Камчеви и Панделески , според доказите што ги поседува СЈО, се градела од 2002 година,па се до 2013. Во овој период се...

Конечна одлука- Груевски мора да оди во затвор

Кривичниот совет при Основен суд Скопје 1 одлучи дека поранешниот премиер Никола Груевски мора да оди во Шуто Оризари на издржување казна затвор во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот