Белград: Турски падобранец падна на покрив

Падобранецот Т.К. (26), турски државјанин, денеска околу 13 часот падна на покрив на зграда во Падинска скела, крај Белград, во непосредна близина на спортскиот...

ЗНМ: Добиената пресуда во Стразбур е победа на новинарската заедница

Здружението на новинарите на Македонија ја поздравува одлуката на Европскиот суд за човекови права за случајот „Селмани и останати против Република Македонија“ поврзана со...

Шоуто продолжува, некој го снимал и Орце Камчев-нови прислушувани разговори објавени...

На јутјуб-каналот U6e Big се појавија нови 9 аудиозаписи поврзани со случајот „Рекет“. На нив се слуша глас кој личи на познатиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com