Роднините во очекување на информации за своите најблиски ги слушаа имињата...

Пред ГОБ 8 Септември, се собраа семејствата на патниците од автобусот во очекување да чујат вести за своите најблиски.

Сите загинати и повредени патници се од Гостивар

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, соопшти дека сите патници во автобусот кој падна во бездна, а потоа се преврте, се од Гостивар.

Најмалку 13 загинати во тешката сообраќајна несреќа

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека 13 лица се загинати во тешката сообраќајна несреќа, при превртување на автобус на патот Скопје...

Речиси сите патници се повредени во превртениот автобус на патот Скопје-Тетово

Попладнето се случи тешка сообраќајна несреќа во која околу 50 патници се повредени, некои од нив тешко. Автобус сопственост...

Полицијата трага по ограбувачите, Халк банка ги смирува клиентите

По објавувањето на информацијата во некои медиуми во врска со вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, Халкбанк АД...

Австриската полиција го објави идентитетот на македонскиот државјанин кој си ја...

Џемаил М.(36) е убиецот на 32 годишната жена, негова сопруга, во австрискиот град Тулн.Џемаил потекнува од скопско Ласкарци, а во Австрија веќе...

Ивановски објави фотографија и своја верзија за семејното насилство на неговиот...

По скандалозното  насилство во семејството на сопственикот на порталот Мактел, потврдено и од МВР, Саше Ивановски, објави своја верзија на настанот, поткрепена...

Подведувале 16 годишно девојче на полови дејства за пари

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка заради основано...

Пет полски тинејџерки загинаа во пожар на роденденска прослава

Пет девојчиња на  возраст од 15 години, загинаа во пожар за време на роденденска прослава во полскиот град Кошалин.

Убиецот на кичевскиот угостител се гони и за обид за силување...

Основните јавни обвинителства од Гостивар и Струга координирано преземаат дејствија против осомничен кој изврши убиство во Кичево, а со уште едно лице...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот