Шест млади луѓе загинаа во стампедо на концерт во гратче во...

Шест лица, од кои 5 малолетни, загинаа во стампедо што се случило на концерт во една дискотеката во малото крајбрежно гратче Кориналда во близина...

Нема притвор за лица кои малтретирале, тепале и тешко повределе две...

Судија на претходна постапка не им одредил мерка притвор на две лица кои со со остар предмет тешко повределе две лица во кафеана во...

47 годишен пожарникар починал при гасење пожар откако му се слошило

На 18.09.2018 година околу 16,30 часот во Скопје, во непосредна близина на транзитниот центар за странци е опожарена поголема површина на сува трева и неколку дрвени...

Ова е полицаецот што го уби и запали 36 годишниот Алил...

Со тетоважи и набилдан, вакви се речиси сите фотографии на неговиот ФБ профил. 23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот кој на свиреп начин го...

23 годишен полицаец од Битола е уапсен за бруталното убиство на...

Полициски службеник од Битола е осомничен за вчерашното убиство во прилепското село Беловодица, официјално потврдија од прилепското обвинителство. Полицискиот службеник е веќе фатен од страна...

Уапсено е осомничено лице за убиство на жена во село Велгошти

На 31.08.2018 година во 16,37 часот  во Полициската станица Охрид пријавено е казнено дело „убиство“ извршено врз Б.П. (47) во нејзината куќа на улицата...

Во Дебар се убиени маж, жена и нивната 13 годишна ќерка

СВР Охрид потврди дека во Дебар се убиени три членови на иселеничко семејство со привремен претстој во Италија. Во нивната куќа во овој град каде...

Пијан татко го претепал двегодишниот син

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.С. (47) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека...

Еден од патниците успеал да излезе од возилото пред да удри...

На 22.07.2018 година околу 11,45 часот во с.Романовце-кумановско на обележан железнички премин со поставени сообраќајни знаци, товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Гевгелија удрил...

14 годишна штитеничка на домот ,,Ранка Милановиќ“ забременила како жртва на...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежен суд поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело  Трговија...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот