Уапсено е осомничено лице за убиство на жена во село Велгошти

На 31.08.2018 година во 16,37 часот  во Полициската станица Охрид пријавено е казнено дело „убиство“ извршено врз Б.П. (47) во нејзината куќа на улицата...

Во Дебар се убиени маж, жена и нивната 13 годишна ќерка

СВР Охрид потврди дека во Дебар се убиени три членови на иселеничко семејство со привремен претстој во Италија. Во нивната куќа во овој град каде...

Пијан татко го претепал двегодишниот син

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.С. (47) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека...

Еден од патниците успеал да излезе од возилото пред да удри...

На 22.07.2018 година околу 11,45 часот во с.Романовце-кумановско на обележан железнички премин со поставени сообраќајни знаци, товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Гевгелија удрил...

14 годишна штитеничка на домот ,,Ранка Милановиќ“ забременила како жртва на...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежен суд поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело  Трговија...

Уапсен 69 годишен педофил од Прилеп кој бил фатен како злоупотребува...

Основно Јавно Обвинителство побара мерка притвор за 69 годишен маж од Прилеп, кој бил фатен на место на настанот, во момент кога сексуално злоупотребувал...

21 годишниот Никола Саздовски почина по неколкудневна кома

Дваесет и едно годишниот Никола Саздовски, кој на 29-ти минатиот месец беше физички напад, им подлегна на повредите по неколкудневна кома, соопштија од КАРИЛ...

Мајката истепана, едногодишната ќерка претепана

На 07.07.2018 година во 12.45 часот. телефонски во Единицата за информации и команда -Скопје од Ургентен центар Скопје е пријавено дека кај нив за...

Пред очите на сестрата се удави 31 годишна жена во Треска

На 07.07.2018 година во 16.55 часот, телефонски во Единицата за информации и команда -Скопје,  граѓанин пријавил дека во Сарај, во водите на реката Треска,...

МВР го расчисти убиството што се случи во Студеничани минатиот месец

Секторот за внатрешни работи Скопје, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје го предаде лицето К.А.(40) од Скопје, поради основи на сомнение дека...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот