Во пожар во куќа во Битола загинаа мајка и нејзиниот 17-годишен...

На 29.01.2018 година во 04,20 часот во Битола на ул.„Девеани“, во куќа сопственост на Т.А.(60) настанал пожар. Екипа на Територијалната противпожарна заштита Битола интервенирала на...

Познатиот српски доктор Срѓан Цветановиќ се самоуби откако претходно пукаше во...

Познатиот српски доктор, 59 годишниот Срѓан Цветановиќ, изврши самоубиство откако претходно се обиде да ја убие неговата партнерка, глумицата Ивана Панзаловиќ, во Србија позната...

Убиецот на кичевскиот угостител се гони и за обид за силување...

Основните јавни обвинителства од Гостивар и Струга координирано преземаат дејствија против осомничен кој изврши убиство во Кичево, а со уште едно лице...

Опожарени и искршени автомобили во Кавадарци

Во последниве два дена во Кавадарци се случија три уништувања на автомобили. Автомобил марка Дачиа Логан било опожарено синоќа околу 22 часот во Кавадарци.Патничкото...

Ѝ ги врзал рацете и устата и ја силувал на стадион...

На 14.12.2017 година било пријавено дека истиот ден во претпладневните часови во Виница на градскиот стадион У.Ќ.(18) од Виница извршил кривично дело „силување“ над...

75 годишна жена уби 7 годишно дете на улица во Базел

Швајцарската полиција уапси 75 годишна жена за убиство на 7 годишно дете на улица во градот Базел, јави АП.

По 4 години пронајден убиецот на сопственикот на менувачницата ,,Золид Трејд“...

Оовното јавно обвинителство – Скопје поднесе Обвинителен акт против лицето И.И. за сторено кривично дело – Разбојништво од чл. 237 ст.5 во врска со...

Обвинение против Зоран Марјановиќ за убиство на неговата сопруга Јелена

По две години контроверзи, полнење на медиумите со секакви приказни до банализирање на убиството на српската фолк пејачка Јелена Марјановиќ, обвинителството конечно официјално го...

Италијанската полиција заплени 8 тони марихуана кај македонски државјани

Кај криминална банда од Македонија, италијанската полиција заплени 8 тони марихуана. Дрогата е фатена во близина на Венеција во заедничка акција на полициски патроли...

Син го уби татко си со нож во скопската населба Црниче

Синоѓа во 22:15 часот, во стан на улица ,,Васко Катарџиев“ во скопската населба Црниче, се случи убиство. Синот со нож го убил својот татко...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com