Ќерката загинала, а мајката останала неповредена по превртување на возилото со...

На 23.10.2017 година околу 11.30 часот на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Тополчани, се случила сообраќајна незгода во која О.М.К. (38) од Битола, управувајќи патничко...

Жена загина, а 4 члена од струмичко семејство се повредени во...

Fox News објави дека во тешка сообраќајна несреќа во државата Тенеси, САД, настрадало петчлено струмичко семејство, при што мајката , 41-годишна Виолета Д. загинала на...

Еден од најперспективните фудбалери на ,,Академија Пандев“ загина во сообраќајна несреќа

Филип Лазаревски, младински репрезентативец и член на ,,Академија Пандев“ од Струмица, изминатата ноќ загинал во сообраќајна несреќа која се случила на патот Габрово -...

Во штаб на ВМРО ДПМНЕ сопартиец се обидел да силува кандидатка...

Синоќа во изборен штаб на ВМРО ДПМНЕ во село Требеништа, извесен Филип М. се обидел да силува сопартијка, која е кандидат за советник од...

Приведен бегалец од Идризово осуден на 20 години за убиство

По низа превземени оперативни активности, вчера (08.11.) во 17.50 часот од страна на полициски службеници при СВР Куманово, во координација и содејство со Централните...

Истепани две момчиња без повод во слаткарница во Аеродром

  На 01.03.2017 година околу 22.20 часот во Скопје на ул. „Владимир Комаров“, во слаткарница Ф.Ц.(19) и А.М.(20), без повод и причина, физички биле нападнати...

Возило урна наплатна рампа кај Глумово,вработениот тешко повреден

Автомобил со скопски регистарски таблички, попладнето се заби во една од наплатните рампи кај Глумово. Фотографиите се постирани на ФБ од патници кои се...

Синадиновски тврди дека го истепале затоа што сакал да отвори Албанска...

Бранислав Синадиновски, кој се декларира како македонски православен Албанец, за ТВ 21 изјави дека е уверен дека е истепан затоа што сакал да отвори...

Со нож и чекан ја усмртил сопругата и тешко ја повредил...

Таткото и сопруг, 54 годишниот Б.А. изминатата ноќ го малтретирал своето семејство,а потоа најбрутално ја убил сопругата. Во намера да ја спречи трагедијата и...

23 годишно момче загина во пожар во стан во населба Аеродром

На 08.09.2017 година околу 03.00 часот, во стан на бул. „Јане Сандански“  во Скопје, од засега непознати причини избувнал пожар. При интервенција на екипа...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот