Малолетник осомничен за потметнување пожар во Долна Матка

На 03.08.2017 година околу 13,46 часот, во Единицата за известување и команда во СВР Скопје телефонски пријавено e дека во с.Долна Матка во близина...

По 4 години пронајден убиецот на сопственикот на менувачницата ,,Золид Трејд“...

Оовното јавно обвинителство – Скопје поднесе Обвинителен акт против лицето И.И. за сторено кривично дело – Разбојништво од чл. 237 ст.5 во врска со...

42 годишен маж и 25 годишна жена пронајдени мртви во куќа...

На 28.07.2017 година во 18.50 часот во ПС Кочани, С.М. (28) од с.Теранци, кој привремено живее во Кочани во куќа сопственост на С.В., пријавил...

Исчезна режисерот Мето Петровски

Познатиот македонски режисер на документарни филмови, добитник на повеќе домашни и меѓународни награди и признанија за својата 50-годишна творечка дејност, исчезна вчера по посетата...

Пронајдено оружје покрај земјен пат во село Блаце(видео)

Денеска (22.07) од страна на Единицата за недозволена трговија при Секторот за внатрешни работи Скопје во соработка со Управата за безбедност и контраразузнавање, а...

Закупувачите на шанковите на плажата ,,Немо“ во Охрид се испотепале меѓу...

МВР ги објави деталите за вчерашната тепачка на плажата Немо во Охрид. Според соопштението , тепачката ја предизвикале сопствениците на шанковите и нивни вработени: На...

Ранети и повредени во инцидент во кафуле во Тетово

Ноќеска, дваесетина минути по полноќ дошло до општа тепачка во едно кафуле во Тетово. Очевидци на ФБ пренесуваат што се случило: Liridon Disha „Десетици ранети синоќа...

Нова кривична пријава за доктор Чапаровски за непријавен имот и пари...

На 14.07.017 година , СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал до Основното јавно обвинителство-Скопје поднесе кривична пријава против А.Ч (57), поранешен директор на...

Разбиена досега најголема организирана група на криумчарење мигранти

  Во рамките на својата надлежност и контунуирана борба против организираниот криминал и корупција, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во...

Заради имотен спор ја удрил снаата со тесла по глава

Во изминатите два дена, во Македонија се случиле повеќе прекршувања на зако, кражби, претепувања и обид за убиство. Еве што регистрирале во МВР: На 09.06.2017 година,...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот