Трагедија во Тетово: Во пожар настрадаа мајка и нејзините 4 деца

  38 годишната Фатиме З. и нејзините 4 деца на возраст од 4 до 13 години, настрадаа во пожар утрината во тетовската населба Поток, потврдија...

24-годишна девојка скокнала од прозорец, 26-годишно момче се самоубило со пушка,...

На 23.01.2018 година околу 07,30 часот во с.Таор, скопско  во една од собите од куќата каде живеел, самоубиство со ловечка пушка извршил И.Б.(26). Извршен...

Приведени 4 лица кои ограбуваа заканувајќи се со нож

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција – Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Карпош и Ѓорче...

Жена загина, а 4 члена од струмичко семејство се повредени во...

Fox News објави дека во тешка сообраќајна несреќа во државата Тенеси, САД, настрадало петчлено струмичко семејство, при што мајката , 41-годишна Виолета Д. загинала на...

Во новогодишната ноќ ограбен домот на Кежаровски

„Двата лаптопа на Томче се земени, мобилен со германскиот број е земен, а другите постарите не се земени. Таблет не, компјутерот на ќерка ми...

19 годишно момче загина во сообраќајка, 23 годишно се обидело да...

Во 06,45 часот било пријавено дека на локалниот пат од населбата Илинден кон с.Миладиновци, скопско, патничко моторно возило “Голф“ со скопски регистерски ознаки управувано...

Во тешка сообраќајка кон Водно загина 23-годишно момче од Скопје

На 24.12.2017 година во 03,13 часот пријавено е дека на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, во близина на основното училиште „Кочо Рацин“, се случила сообраќајна...

Приведени се 25 улични препродавачи на дрога

Утрово Одделот за криминалистичка полиција во соработка со Секторите за внатрешни работи по претходно обезбедени наредби за претрес од Судија на претходна постапка од надлежните судови, заради...

Убиено младо момче во Чаир(вознемирувачка фотографија)

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата "Џон Кенеди", пред средното училиште "Цветан Димов". Убиството се...

33-годишна жена го пријавила својот 22-годишен партнер за полов напад врз...

На 16.12.2017 година во Полициската станица Виница, 33-годишна жена од Штип (во моментот непријавено престојувала во Кочани) пријавила дека А.Х. (22) од Виница, со...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот