Крвава дупка на челото на Јавниот обвинител Љубомир Јовески на протестот...

Пред Влада на РМ , се одржа масовен протест во знак на револт заради одлуката на Обвинителство да го преквалификува делото за Алмир Алиу ...

Али Ахмети и Никола Груевски се првоосомничени во предметот ,,Попис“ на...

Али Ахмети и Никола Груевски се првоосомничени за злоупотреба на службената должност, кои со политичко влијание од позиција на моќ влијаеле да се прекине...

Нови обвиненија на СЈО под имињата Попис, Моќник, Актор…

Специјално Јавно Обвинителство објави дека има подготвени неколку нови обвиненија,  меѓу кои Попис , Моќник и Актор. За првиот предмет Попис, обвинението се однесува за...

СЈО со жалба бара ефективна затворска и повисока парична казна за...

Специјално Јавно Обвинителство денеска поднесе жалба на пресудата за новинарката Ивона Талевска. Се бара условната пресуда да се преиначи во ефективна затворска казна како...

11 милиони евра за обезбедување и чистење на државни институции за...

Директорот на финансиска полиција Арафат Муареми, објави дека во минатите три месеци е истражувана работата на Службата за општи и заеднички работи при Влада...

По провокативното однесување на браќата Илиќ отворен повик на социјалните мрежи...

Браќата Бобан и Бојан Илиќ од Куманово кои учествуваа во инцидентот и усмртувањето на 4-годишниот Алмир Алиу, го навлекоа бесот на поголем дел од...

По пуштањето на слобода братот на обвинетиот за смртта на Алмир...

Денеска беше пуштен од притвор прво-обвинетиот за смртта на малиот Алмир Алиу, Бобан Илиќ. Бобан Илиќ обвинет за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу, нема да...

Обвинителството го преквалификува делото за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу

Бобан Илиќ обвинет за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу, нема да одговара за „Убиство со умисла“, туку за „Тешки дела против безбедноста на луѓето...

Возилото на пратеничката од СДСМ било полеано со течност и запалено

На  15.03.2018 година околу 01,30 часот во Виница на улица „Славчо Стојменски“, непознати сторители, откако претходно го скршиле стаклото на патничко моторно возило „Сеад...

Плусинфо: Запален автомобилот на пратеничката на СДСМ-Славица Шуманска-Митева

Автомобилот на пратеничката на СДСМ , Славица Шуманска – Митева, бил запален синоќа околу 1.20 часот во Виница, дознава Плусинфо. Полицијата, пак, во текот на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот