Разрешениот директор на затворот во Прилеп Слободанчо Ристески доби и кривична...

Надворешната канцеларијa за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против С.Р. (53) од Прилеп поради постоење основи на сомнение  за...

Во Прилеп запалено е возилото на пратеникот на СДСМ Хари...

На 17.06.2018 година во 23.05 часот во СВР-Битола, Х.Л. (48) од Прилеп пријавил дека околу 23.00 часот непознат сторител го опожарил патничкото возило „Мини...

За време на вчерашниот протест биле приведени 10 лица

На 13.06.2018 година во периодот од 19.30 до 23.00 часот на ул. „11-ти Октомври“ во Скопје,  пред Собрание на Република Македонија се одржал јавен...

Измамниците со дрва се уште успеваат да измамат наивни пензионери

На 09.06.2018 година В.И.(66) од Скопје, пријавила дека на 08.06.2018 година околу 18,00 часот непознат сторител дошол на улица "Црногорска" каде пријавителката седела со...

Кандидат за возач со авто школа тешко повредил 20 годишен моторџија

На 07.06.2018 година во 18.50 часот на магистралниот пат А2, патничко возило „Фиат“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на авто-школа од Кичево, а управувано...

Навивачите на Црвена Ѕвезда се простија од прерано починатиот Драган Крстев...

Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух,...

Е.С. доби кривична за издавање службени тајни од ОЈО Гевгелија

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе кривична пријава против Е.С. (34)  од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Вработен во МВР добил диплома од Славјански Институт од Свети Николе...

СВР Куманово поради постоење основи за сомнение за сторени кривични дела, до ОЈО Куманово поднесе кривични пријава против лицата М.Б.(33) од Куманово Б.С. (36)од...

Во Кисела Вода почина 24-годишно момче играјќи фудбал

Драган Крстев (24) од скопската општина Кисела Вода починал вчера додека играл фудбал на едно од игралиштата во населбата. Момчето се пожалило дека му...

На 22 јуни ќе се разгледа на суд барањето за поведување...

  Ова е известувањето на Основен суд Скопје2, до доверителите, четириесетина поранешни вработени во оваа телевизија, кои на овој начин сакаат да си ги наплатат...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот