Кои се близнаците Трајковски и што ги поврзува со Орце Камчев

Состојбата на синоќа ранетиот Даниел Трајковски при вооружената престрелка на булеварот Партизански одреди по опеарцијата на КАРИЛ е се уште тешка, јавуваат медиумите. Доцна...

Панчевски: Секој судија во кривичниот суд е дуќанче

Претседателот на основниот суд Скопјке 1 Скопје го осуди вчерашниот инцидент во судот што го раководи, но најави дека намера да се повлече и...

Отпуштените од Вест ја блокираа канцеларијата на Керим

Десет новинари на „Вест“ кои беа отпуштени во август годинава, утринава ја окупираа канцеларијата на еден од сопствениците на весникот, Претседателот на...

Алармантно:Загаденоста на воздухот опасна за здравјето и животот

Концентрацијата на ПМ честичките кои настануваат заради прашина од градежни работи, прекумерно користење возила, греење на дрва, јаглен и нафта, фабрики и друго ја...

Амди Бајрам шоу во Охрид

Како и досега, коалицискиот партнер на ВМРО ДПМНЕ Амди Бајрам имаше свое ,,шоу ,, на митингот во Охрид, каде беше пречекан со скандирање од...

Чифлиганец се овековечи во црквата што ја изгради

Познатиот бизнисмен и сопственик на Адора инженеринг, кој е ктитор на црквата св.Јован Крстител која се наоѓа на почетокот на мостот Близнаци што ги...

Тепачка и тежок инцидент во Основен суд Скопје 1

Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, доцна попладнето, се случи тежок инцидент кој бил разрешен откако дошла полицијата. На инцидентот му претходела нервозна и...

Во нашето соседство гладуваат деца

Четири деца, братче и три сестрички од скопски Аеродром, неколку месеци гладуваат. До неодамна спиеа под скалите во влез во една од зградите каде...

Скандал: Кој го злоупотреби интерниот систем за снимање на Кривичен суд?!

На профил на извесна Билјана Костеска од Прилеп, вчера беше поставена фотографија од првото рочиште на судскиот процес ,,Тврдина" , кој е прв предмет...

Бурна ноќ, бројни пријави до ЦИВИЛ за поткуп на гласачи

Се интензивираат извештаите за поткуп на гласачите од целата земја. Во овој момент, дежурната екипа на ЦИВИЛ обработува податоци за повеќе локации од кои...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com