Џолев: Пасошите на Груевски му се одземени, а за ,,Тенк“ обвинителството...

(МИА) Не може судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк“ од самиот почеток на подигање...

Со 9 службени броеви државниот буџет е оштетен преку 30.000 евра...

СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, на 22.11. 2018 година поднесе кривична пријава против С. П. (51)...

Александар Миновски пред кобниот Кајмакчалан ги искачи Мон Блан, Брајтхорн, Титов...

35-годишниот Александар Миновски, кој загина на Кајмакчалан заедно со Калина Велевска, освои многу планински пространства и врвови, не само во Македонија, туку и низ...

Пожарот во атарот на с.Требовље се уште е активен

 Во текот на вчерашниот ден околу селото Требовље биле распоредени екипи од ДЗС, ШС Сандански од Македонски Брод, ТППЕ на Македонски Брод и лица...

Почина Фаик Абди

На 79 годишна возраст почина Фаик Абди поранешен пратеник и долгогодишен претседател на Партија за целосна еманципација на ромите. Тој работел во скопската фабрика Комуна...

Ременски ќе донира плата за семејството од село Враготурце кое остана...

,,Суровата реалност за семејството од с. Враготурце, Старо Нагоричане, кумановско и за жал и денес е актуелна. Помина без малку една година откако ги посетив...

Во погоните на Фени уништено е трајно оштетено и неупотребливо оружје

Денеска во погоните на Фени Индустри во Кавадарци беше извршено уништување на разновидно неупотребливо и трајно оштетено службено оружје (полуавтоматски, автоматски пушки, пиштоли и...

Скандалозна шега на Отец Пимен на ФБ на сметка на Анима...

Отец Пимен на својот ФБ профил постираше, во најмала рака, неприфатлива и скандалозна шега. Тој под фотографија со печено прасе напиша: ,,Е па анима ние се...

Уапсени основачите на адвокатската канцеларија ,,Мосак Фонсека“

Основачите на  адвокатската  фирма за регистрирање офшор компании "Мосак Фонсека", вмешани во минатогодишната афера кога протекоа илјадници доверливи документи за офшор фирми формирани преку...

Дојранлиев со пародија на одлуката на судот условно да ги казни...

Aleksandar Dojranliev Условна казна...според адвокатите тоа биле примерни граѓани кои се каат

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот