Со секира му ја расцепил главата на својот брат

На 12.11.2017 година во 09,00 часот случаен минувач, пријавил дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје имало машко лице кој имал повреда на главата и...

Осмиот осуден на доживотен затвор аплаудираше и со рацете гестикулираше албанско...

 Сулејман Османи, жител на Брест,  е осмиот осуденик со доживотна казна затвор за настаните во кумановската Дива Населба. Пресудата ја дочека со аплауз, но...

Врховните судии му откажале послушност на Јово Вангеловски

Врховните судии не ги прифатиле двата предлога на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ставени на маса на денешното продолжение на општата седница на...

Д-р Ношпал до д-р Камиловски: Викторе, јас ,,роботизирам“ луѓе од 1987...

Д-р Тодор Ношпал, познат ортопедски хирург, на својот ФБ профил го искритикува д-р Виктор Камиловски , специјалист хирург-трауматолог на Клиника за хирургија ,,Св.Наум Охридкси“...

Нејасно дали Драган Спасов-Дац бил под дејство на акохол кога со...

На 30.01.2018 во 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко моторно возило "БМВ" со скопски регистарски ознаки управувано од Д.С.(54) удрило во...

Дали и мојот телефонски број бил прислушуван-81 барање до СЈО

Од Специјално јавно обвинителство најавуваат наскоро прес конференција. Тие известуваат дека екојдневно расте бројот на барања кои граѓаните ги упатуваат до ова Јавно обвинителство,...

Нападната новинарска екипа на пунктот за собирање потписи против мигрантите во...

Екипата на НОВАТВ денеска беше нападната од непознато лице додека снимаше на локација кај ТЦ Бисер во скопската населба Аердором каде се собираат потписи...

Игор Југ: Да сакав да го убијам, со раце ќе го...

Значи не знам до кај ќе оди ова!?-пишува на својот ФБ профил Владо Георгиев, познат уште и како Игор Југ, или Черноземски. ,,Вчера на телевизија...

Обвинителство побара 30-дневен притвор за доктор Чапаровски

  Надлежниот јавен обвинител ценејќи дека се исполнети законските услови, до судија на претходна постапка достави предлог за определување  мерка притвор во траење од 30...

Покосениот Александар Димушевски е надвор од животна опасност

Едно од најголемите имиња во македонскиот автомобилистички спорт Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот