Фатени крадци на тркала од автомобили

Полицијата откри организирана група кој крадела тркала од автомобили, а потоа ги препродавале на нелегални вулканизерски сервиси. Крадците оперирале на подрачјето на Аеродром, Центар...

Каменуван штабот на прилепските социјалдемократи

Од ОО на СДСМ Прилеп информираат дека денеска, рано утрово, бил демолиран нивниот локален штаб во населбата Варош. Според информациите кои доаѓаат од СДСМ Прилеп,...

СДСМ бара МВР да го расчисти инцидентот во Драчево

Очекуваме полицијата да го расветли инцидентот во село Драчево, во кој со камења е искршен штабот на оваа партија. Искршени се надворешни стакла. Според информациите...

Триесетдневен притвор за убиецот на пензионерката од Охрид

На Јосип Кузмановски (37) од Куманово, осомничен за понеделничкото убиство на 67-годишната Спаса Бојоска од Охрид, одреден му е триесетдневен притвор. Од деталите за убиството...

ВИДЕО: Кога пропагандата ќе убеди граѓани дека коалиција ДПМНЕ-ДУИ е добра,...

Силата на пропагандата што ја спроведува ВМРО ДПМНЕ дефинитивно има резултати, но и и почва на овие простори. Колешката Моника Талеска за Цивил медиа...

Михајлова ќе ги пријави за дрскост и непочитување Јанева и...

Во досегашното 72 годишно постоење на Основниот суд Скопје 1 – Скопје не се памети вакво однесување и непочитување  од Јавен обвинител во судница,...

Фетаи до Михајлова: Не дојдовме да видиме колку сте убава

Вистински театар со високи тонови и попречување во збор, се случуваше на денешното трето подготвително рочиште за судењето на насилствата пред општина Центар во...

Осомничениот за убиството во Охрид е пронајден во Куманово

Основно јавно обвинителство соопшти дека осомничениот за свирепото убиство на 67 годишната пензионерка во Охрид е пронајден и уапсен во Куманово. Во координирана акција...

Судијката Михајлова ги казни обвинителките Јанева и Фетаи за непочитување на...

В.д. претседателката на Кривичен суд и судечки судија во процесот ,,Шамари за Жерновски“ во кој првообвинет е Никола Груевски, ги казни специјалните јавни обвинителки...

Правниот факултет ја доби судската битка за избор на декан

Со одлуката на Вишиот управен суд се поништени актите на Државниот просветен инспекторат и се отвора патот за реактивирање на изборот на декан од...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот