Незадоволните судии од распоредот во Кривичен суд може да се жалат...

Основниот суд Скопје 1-Скопје, со кој како в.д. претседател раководи Стојанче Рибарев, ги упатуваат незадоволните судии од новиот распоред за работа да се жалат...

Панична борба на инсталациите на ВМРО ДПМНЕ во судството да го...

Сеад Кочан е речиси еден месец во бегство. Тој неодамна беше лоциран во Косово, а неговото ново скривалиште , според некои медиуми , се...

СЈО поднесе претставки за судиите Елена Илиевска-Јосифовиќ и Татјана Михајлова

До Советот за утврдување на факти и покренување на постапка за утврдување на одговорност за судија Специјално авно обвинителство поднесе претставки за утврдување на...

Врховен суд потврди дека одлуката за приведување на Едмонд Темелко била...

Кривичниот совет на Врховниот суд, составен од петмина врховни судии, пред два месеца одлучил дека лишувањето од слобода на осомничениот градоначалник на Пустец Едмонд...

Кој е тајниот заштитник на Сеад Кочан од Нови Пазар?

На интернет не може да се најдат многу информации околу сопственикот на компанијата Garo Reisen или Гаро Раизен кој наводно му помага на Сеад...

Помагач од Нови Пазар го крие Сеад Кочан во Косово

Според порталот а1он, Сеад Кочан во моментов се крие во местото Витомирица во близина на Пеќ, на Косово, тврдат извори кои се инволвирани во...

СЈО:Лицата поврзани со дел од медиумите не ги иззема од кривична...

Целосно ги демантираме наводите на повеќе медиуми дека ова Јавно обвинителство со својата работа прави притисок на медиумите и влијае на слободата на информирање-се вели...

33.508 евра за гардеробата на Талевска претставени како основни средства за...

Во продолжение соопштението од СЈО за се што беше кажано на прес конференцијата во врска со 4 нови предмети на обвинителството: ,,Содржината на прислушкуваните разговори...

Мајката на Ивона Лимба Талевска сопственик на ,,Смарт“ фирмите, Латас на...

Пред три години портпаролт на СДСМ Петре Шилегов одржа прес конференција на која ги откри матните зделки на Драган Павловиќ Латас и на Ивона...

Тотал, Табла, Тифани,Триста се новите истраги на СЈО

СЈО отвори 4 нови истраги во кои се осомничени 4 лица за кои се прибрани материјални докази за сериозни прекршувања закони. ,,Тотал“ е предмет во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com