Загинал одејќи на митинг на ВМРО ДПМНЕ,телото го оставиле на патот

МВР на 21 ноември во својот билтен информираше за случајот на трагично починатиот Седад Асановски, но во рутинскиот извештај нема детали ниту каде точно,...

Маж се самоуби и предизвика трагедија

Еден маж, кој се самоуби фрлајќи се под тркалата на еден камион на автопатот Суботица-Нови сад, предизвика дополнителна трагедија откако возач на автомобил Мерцедес,...

Нови опасни синтетичи дроги на балканската рута

По појавата на нова, исклучително опасна синтетичка дрога во Словенија, која во мали количини може да биде смртоносна, српските здравствени и полициски власти го...

СЈО побара дополнителни информации од телекомуникациски оператор

Основниот суд Скопје 1,кој треба да издаде судска наредба за пристап до системите на телекомуникациски оператор, кои се кпористени за нелегалното прислушување, намерно ја...

СЈО го бара предметот ,,Сопот”

На ден 04.11.2016 година од  страна до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесено е барање за доставување на предметот...

Тетово и Скопје најзагадени градови во Европа

Моменталната состојба со загадувањето на воздухот е критична  и алармантна. Над максимално дозволеното ниво, односно енормно загадени се Лисиче, Гази Баба и Ректорат во...

Ќе се ослободи ли конечно ССМ од Живко Митревски?

По шестгодишно ,,лидерување,, на Живко Митревски и целосно пасивизирање на Сојуз на синдикати на Македонија, конечно нешто се случува во најстарата и најголема синдикална...

Иванов не го виде Мадагаскар, авионскиот сообраќај нормализиран

Претседателот Ѓорге Иванов остана со една прошетка помалку. Заборавен телефон во авионот, кој по проверката доцна синоќа сепак полета за Истанбул , го остави...

Штипската родилка била донесена во животно-загрозувачка состојба

-Според клиничкиот тек на симптомите што ги имаше родилката, според тоа со која брзина и со кое темпо се развиваше ситуацијата, можеме да претпоставиме...

Заев побара судењето за ,,Поткуп” да се одложи по изборите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дојде на закажаното судење за случајот наречен „Поткуп“, но сам без неговите адвокати кои не се појавија, па судењето...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com