Судир меѓу две возила на крстосница во Аеродром

Околу 14 часот на крстосницата во близина на основното училиште ,,Љубен Лапе" во општина Аеродром дојде до тешка сообраќајна несреќа. Едно од возилата со...

Судот ги крие сослушувањата на обвинетите од СЈО

Основен суд Скопје 1, ги искара новинарите дека со прашањата за сослушувањето на функционерите од ВМРО ДПМНЕ по оформените предмети од СЈО, прават...

Фамилијарни бизниси и политички врски

Кој е сопственик на елитните куќи и имоти на Водно што ги фотографираше истражителот на СЈО? Серјожа Марков, адвокат  чија адвокатска канцеларија ,,Марков и...

Полицијата тренира строгост или ,,Чкембари” провоцираат

  Кој кого тепа? Ова прашање може да се постави по различните информации од двете страни за тоа кој прв почнал, навивачите или полицијата. По вчерашниот...

Ериксон ја открива лагата на Чавков и Андонов

Компанијата „Ериксон“ не е сопственик , ниту пак оперира со опремата за Законско пресретнување на комуникации. Со ваква информација излезе денеска  компанијата Ериксен  по драмата...

УБК го одби барањето за присуство на СЈО

Директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање го одбил барањето на СЈО за постојано присуство на истражежители во просториите на Управата, се до целосно...

Актуелно го осудува нападот врз колегата Беловски

Павле Беловски, новинар во Телма, вечерва бил физички нападнат од едно машко лице, додека се поготвувал за вклучување во живо во програмата на телевизијата....

Тажен прес на министерката

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска мавтајќи со документите од Јавните набавки, рече дека има намера да ги презентира сите документи што стојат пред неа...

Канческа-Милевска се крие зад вработените во Министерство за култура

Министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска иако не беше спомната со име и презиме, реагираше со прес коференција во Музејот на државноста, кој беше...

Корупцијата и културата се два животни концепти

,,Корупцијата и културата се два сосема различни животни концепти. Иако според она што го наведов постои сомнение дека овие два концепти се поистоветиле, сепак,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com