СЈО го бара предметот ,,Сопот”

На ден 04.11.2016 година од  страна до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесено е барање за доставување на предметот...

Тетово и Скопје најзагадени градови во Европа

Моменталната состојба со загадувањето на воздухот е критична  и алармантна. Над максимално дозволеното ниво, односно енормно загадени се Лисиче, Гази Баба и Ректорат во...

Ќе се ослободи ли конечно ССМ од Живко Митревски?

По шестгодишно ,,лидерување,, на Живко Митревски и целосно пасивизирање на Сојуз на синдикати на Македонија, конечно нешто се случува во најстарата и најголема синдикална...

Иванов не го виде Мадагаскар, авионскиот сообраќај нормализиран

Претседателот Ѓорге Иванов остана со една прошетка помалку. Заборавен телефон во авионот, кој по проверката доцна синоќа сепак полета за Истанбул , го остави...

Штипската родилка била донесена во животно-загрозувачка состојба

-Според клиничкиот тек на симптомите што ги имаше родилката, според тоа со која брзина и со кое темпо се развиваше ситуацијата, можеме да претпоставиме...

Заев побара судењето за ,,Поткуп” да се одложи по изборите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дојде на закажаното судење за случајот наречен „Поткуп“, но сам без неговите адвокати кои не се појавија, па судењето...

Амди Бајрам шоу во Охрид

Како и досега, коалицискиот партнер на ВМРО ДПМНЕ Амди Бајрам имаше свое ,,шоу ,, на митингот во Охрид, каде беше пречекан со скандирање од...

Масовна тепачка и еден мртов мигрант во Белград

Во центарот на Белград се случи масовна тепачка меѓу неколку десетици мигранти во каја еден 26 годишен авганистанец беше избоден со нож до смрт. Тепачката...

26-годишна трудница почина во штипската болница

26-годишна трудница, во седми месец од бременоста починала во штипската болница. Како што јавува локалната телевизија Стар бремената жена и нејзиното неродено дете починале...

Совет за етика во медиуми бара целосна професионалност во известувањето за...

Со почетокот на изборната кампања во Република Македонија, Советот за етика во медиумите (СЕММ) апелира за целосна професионална одговорност во новинарството, промовирање партиципаторен политички...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com