Зиков: Мојот клиент Поповски е сериозно загрижен и за утрешната пресуда

Адвокатот на осудениот Ѓоко Поповски,Стерјо  Зиков, изјави дека  не е задоволен од пресудата и од висината на казната. Да се даде 9 години за...

Судот му одреди притвор на Ѓоко Поповски

Во живо, со вклучени камери, судечкиот судија Добрила Кацарски ја прочита објавата дека е прифатено барањето на СЈО за определување мерка притвор за поранешниот...

9 години затвор за Ѓоко Поповски за набавката на возила во...

Поранешниот помошник министерот во МВР, Ѓоко Поповски според судот  е виновен  за злоупотреба на службената положба и се осудува на казна затвор во траење...

Заев е ослободен од обвинение во случајот ,,Поткуп“

Премиерот Зоран Заев, које беше обвинет дека барал поткуп од струмички бизнисмен, се ослободува од обвинение. Ова беше прочитано во пресудата на Кривичниот суд, предмалку...

Гевгелискиот алпинист Георги Петков почина од срцев удар на пат кон...

Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал  објави дека планинарот од Македонија, доктор Георги Петков од Гевгелија , починал од срцев удар при подготовката да ја...

Пресудата за Заев за случајот ,,Поткуп“ ќе биде објавена во понеделник

,,Ова е срам за Јавното обвинителство, она обвинителство во тоа време“-рече премиерот Зоран Заев по денешното рочиште за случајот ,,Поткуп“. Тој рече дека опстојувањето на...

Чавков го прашал тепаниот што има против него

На 11.05.2018 година во 18.40 часот во Полициското одделение Ново Село, В.С. (44) од Струмица пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот физички бил...

Oбвинителство поднесе обвинение против 12 лица за смртта на малата Тамара

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен предлог против 12 лица за сторено кривично дело – Несовесно работење во...

Во несреќата кај Крушје загинаа два брачни пара

Во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне кај селото Крушје, загинаа два брачни пара, едниот од Битола, другиот од Могила. МИА го пренесува соопштението...

4 лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Ресен-Охрид

Четири лица го загубија животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 17 часот на патот Ресен-Охрид кај село Крушје, дознава Апла.мк. Според...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот