Македонски лекари од Државна кардиохирургија вградија механичко срце кај 54 годишен...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче,  го посетија пациентот кај кого за прв пат во...

,,А сега што ќе правиме без мобилните“, рече Јанкуловска откако судијата...

,,ОБВИНЕТИТЕ ВИДНО ВОЗНЕМИРЕНИ НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ НА РОЧИШТЕТО БЕЗ МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ“-информира здружението Зелен лупа, кое ги набљудува судските процеси во надлежност на...

Во подметнат пожар изгоре автомобилот на сопругата на Миле Зечевиќ

Во пожар целосно изгорел автомобил „Тојота корола“ паркиран на улицата ,,Генерал Михајло Апостолски“, во скопската населба Карпош 1, објави порталот мкд.мк. Според овој портал,...

Телото на Горан Стефановски ќе биде кремирано, а пепелта посипена над...

Семејството на починатиот македонски писател и драматург, Горан Стефановски, објави дека неговото тело ќе биде кремирано на 05.12.2018 година во Barham Crematorium во  Canterbury, Велика Британија,...

Груевски остана без пратенички имунитет, Јанакиески и Божиновски остануваат во притвор

  Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни седници од 26.11.2018 година, на ден 27.11.2018 година донесе одлуки со кои жалбите на обвинетите...

Јанакиески и Божиновски се колнат дека нема да бегаат и молат...

Поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, на денешната јавна седница во Апелацискиот суд побара да му биде укината мерката притвор бидејќи како што...

,,Миле ми текна…“ доби поддршка од Гордана ,,шу праиш…“ !

Гордана Јанкуловска, првообвинета во неколку случаи на СЈО, му даде поддршка на својот ФБ профил на Миле Јанакиески кој се товари за многу сериозни...

Почина бардот на македонското глумиште Мите Грозданов

Вчера, 25 ноември, 2018 година, почина еден од бардовите на македонското глумиште, Мите Грозданов. Тој е роден во Струмица, на 14 декември, 1943 година. Мите Грозданов...

Почина Слободан Угриновски, претседател на Сојуз на титови леви сили

Долгогодишниот претседател на Титови леви сили, Слободан Угриновски, починал ненадејно изминатата ноќ во Скопје. Ова го објави неговиот син Никола Угриновски-Угро, на својот ФБ профил. Тој...

Кучето чија глава беше расцепена со секира е вдомено во Чешка

Благодарение на грижата на неколкумина волонтери и љубители на животни од Охрид, кучето Манго чија глава беше расцепена со секира, целосно закрепна, а си...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот