Уапсениот Шефшет Демировски во јули во присуство на државниот врв отвори...

Српската Бебедносно информативна агенција(БИА), го уапси македонскиот државјанин Шефшет Демировски, сопственик на фабриката за наменско производство во Скопје-АТС ГРОУП, во хотел во...

Ристана и Ванчо од Охрид на 53 години првпат станаа родители...

29 октомври е најсреќниот ден во животот на Ристана и Ванчо Ѓорѓиеви од Охрид. По долгогодишни обиди за потомство, неколку неуспешни инсеминации...

Елитните полициски единици покажаа што знаат пред министерот Спасовски(видео)

Чест е да се биде дел од овие елитни единици кои се столб на МВР, вели министерот Оливер Спасовски. Тој присуствуваше на...

Mакедонски државјанин и тројца Пакистанци на суров начин изнудувале пари од...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против...

Мухамед Зеќири и Бисера Јордановска стапија во брак

Вчера на свадбената церемонија, заменик-претседателот и пратеник на СДСМ, Мухамед Зекири, по вторпат стапи во брак со својата долгогодишна љубов, поранешната директорка...

Поднесено обвинение против Стевчо Јакимовски и други 10 лица за повеќе...

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд...

Се намалуваат казните за сообраќајни прекршоци и се уредува учеството на...

На вчерашната седница, Владата на РСМ усвои предлози и измени на серија закони од надлежност на Министерството за внатрешни работи заради усогласувањето...

ММС: Убиецот на Мартин Нешковски избегал во Турција со лажен идентитет

Издадена е потерница по специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски, меѓутоа, според неофицијални...

Дивите депонии кај Визбегово и обиколницата секојдневно се во пламен(видео)

Пожарна Скопје објави видео од скопската обиколница во околината на Визбегово, каде речиси секој ден инервенираат најчесто на запалени диви депонии, но...

Пендаровски: За првпат во специјалната единица ,,Волци“ има Албанци, градиме мултиетничка...

,,При денешната посета на Баталјонот за специјални намени и Ренџерскиот баталјон имав можност повторно да се уверам во нивната дисциплина, посветеност...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com