14-месечното дете кое наводно паднало од искршен прозорец имало скршен череп

  На 06.03.2018 година во 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од болницата „Аџибадем Систина“-Скопје пријавено е дека кај нив било донесено...

Синадиновски тврди дека го истепале затоа што сакал да отвори Албанска...

Бранислав Синадиновски, кој се декларира како македонски православен Албанец, за ТВ 21 изјави дека е уверен дека е истепан затоа што сакал да отвори...

Заев: Драго ми е што започна судскиот процес, вистината ќе се...

Откако започна судскиот процес за ,,Поткуп“ и судијата прифати снимките од ПИМ да се земат како доказ, Зоран Заев како првоосомничен даде изјава за...

Се трага по возач кој прегазил 33-годишен жител на село Аџиматово

  На 05.03.2018 година, околу 18,00 часот, на регионалниот пат Велес-Градско, непознато лице управувајќи патничко моторно возило непозната марка удрило во пешакот Д.В.(33) од село...

Судијата Дарко Тодоровски ја прифати снимката како доказ во случајот ,,Поткуп“

Судот денеска ја прифати како доказ снимката објавена на Јутјуб во случајот „Поткуп“ во кој  премиерот Зоран Заев е обвинет за примање на мито. Судијата...

Заменик министерот Нухиу го посетил претепаниот Синадиновски во неговиот дом

Кусо време по тепањето на Бранислав Синадиновски пред неговиот дом во општина Аеродром,во домашна посета бил заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, известуваат...

Јагода Михајловска-Георгиевска: Во Caffe Bocata ,,клоца“ в лице

  Забранет влез за пци, разни гадинки...и колпортери (Роми и други маргинализирани и загрозени групи) на „Лице в лице“, сосе мене заедно со нив (а,...

75-годишен татко со нож тешко ранил 38-годишен син

На 04.03.2018 година околу 23.20 часот во с.Теранци, кочанско, дошло до распаравија и физичка пресметка помеѓу Д.С.(75) и неговиот син Д.С. (38). Во пресметката,...

40-годишен мотоциклист загина по удар во возило

На 04.03.2018 година, околу 13.30 часот, на автопатот Скопје-Гевгелија, кај с.Удово, мотоцикл „Хонда CVR 1000“ без регистарски ознаки, управуван од Т.П. (40) од Кавадарци,...

Приведени две лица за нападот врз 17-годишниот З.Т на автобуската постојка...

Денеска (04.03.) од страна на полициски службеници при СВР Скопје се приведени Р.А. (18) од Скопје и К.Т. (18) од с.Љубин, скопско во врска...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот