Петровска: Ако некој чекал резултати од тест за Ковид 19 и...

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, ги повика битолчани на поголема одговорност и повика да ги пријават неодговорните. ,,Ни треба...

Колумната на историчарот Александар Литовски која дигна голема прашина во јавноста...

Колумната на историчарот, Александар Литовски, која дигна голема прашина во јавноста и ја вознемири соседна Бугарија, објавена на Апла.мк на 15...

Таневски: Спомениците и објектите од Скопје 2014 не треба да се...

Пишува: Зоран Таневски, туристички водич(ФБ статус) Господин Мирослав Грчев, архитект, графички дизајнер, стрип уметник и...

Премиерот Заев отвори дебата за декриминализација на марихуаната

Премиерот Зоран Заев гостувајќи во емисијата „Економски магазин“ вчера на ТВ Алсат, најави дебата за жешки економски теми во општеството....

Учител – како гордо тоа звучеше

Пишува:проф.д-р Катерина Тодороска (Децата повеќе учат од вас, како личности, отколку...

Сред Битола со две деца во количка крадел цвеќиња од јавните...

Битола не може да се одбрани од крадци на цвеќиња засадени изминатиот период на јавните површини низ градот. Не помагаат ниту јавните...

Во очекување на есенски бран на корона вирус се најавуваат нови...

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска одржа прес-конференција на која информираше за состојбата со коронавирусот во нашата земја, но и...

Катаклизмична еколошка состојба во Македонија, насекаде ѓубре, диви депонии, запуштено е...

Ова е познатиот планински превој Стража. Тука илјадници патници застануваат да јадат мекици. Насекаде е ѓубре, смрдеа, прашина и валканици.

Трет пожар во државна институција пеплосува важни документи

Во пожарот што вчера ја зафати старата зграда на Комерцијална банка во која се сместени просториите на Државниот инспекторат за животна средина,...

Ѓоковиќ ја прескокна задолжителната прес конференција и замина со својот луксузен...

Српскиот тенисер и број еден светски рекет, Новак Ѓоковиќ, ќе биде казнет со 20.000 долари затоа што по...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com