Неидентификуван маж на возраст околу 50 години, вечерва во 18 и 40 часот се самоуби пред Собранието на Република Србија во центарот на Белград.

Мажот си пукал во устата , по што паднал облеан во крв на скалите од Собранието.

РТС објави дека полицијата врши увид, а работи на идентификација нателото.

Блиц јави дека самоубиството го извршил пред бројни случајни минувачи

Извор:РТС

Фото: Курир