Таг: АБА лига

Инциденти, хаос и тутла за Црвена Звезда за пласман во...

Црвена Звезда е победник во АБА лигата со тоа и обезбеди настап во Евролигата. Мајсторката во Блеград, Црвена...

Видео: Хаос во „Пионир“, Будуќност се повлече па се врати на...

Под притисок на навивачите кои ги нападна играчите на Будуќност мечот во Белград меѓу Црвена Звезда и тимот од Подгорица не започна...

АБА: Црзена Звезда поведе против Будуќност

Црвена Звезда со убедлива победа против Будуќност 91-72 ја започна финалната серија за ттулата во АБА лигата. Црвена...

Официјално : Олимпијакос сака да игра во АБА лигата

Директорот на АБА лигата , Крешимир Новосел, потврди дека Олимпијакос сака да се приклучи во регионалното натпреварување.

АБА лига: Прва победа на Игокеа

Кошаркарите на Игокеа ја победија вечерва во Скопје екипата на Карпош Соколи со резултат 84:79 во натпревар од второто коло од регионалната АБА лига. Најефикасен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com