Таг: авганистан

Генералниот секретар на НАТО се сретна со македонските војници во Авганистан

За време на посетета на Авганистан во Кабул генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг се сретна со војниците и старешните на РС...

Нашите војници во Авганистан трчаа со развиорено македонско знаме во чест...

,,Вие сте гордоста на АРМ!“-им порача преку социјалните мрежи Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на припадниците на АРМ кои се во мисија во Авганистан. Таа...

Америка врз Авганистан ја исфрли најголемата бомба досега(видео)

Американската војска ја исфрли во Авганистан најголемата  бомба позната како ,,мајка на сите бомби“, а  не е нуклеарна-потврди Пентагон. Бомбата тешка 9 и пол тони...

Нова воена пресметка на владините сили и Талибанците во Авганистан

Најмалку 26 цивили, меѓу кои имало и деца, загинаа денес во нападите на владините сили на Авганистан во северната покраина Кундуз, соопштуваат официјални лица. Американската...

Србија: Деца-мигранти најдени скриени во камион

Српски цариници денес на граничниот премин Шид спречија обид на двајца мигранти скриени во камион, на врвот на товарот, да влезат на територија на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com