Таг: авион

Само 2 македонски државјани патувале во авионот што слета во Финска...

,,Веќе се извршени проверки за сите патници од авионот за Финска. Ниту еден од нив не е регистриран во базата на позитивни...

Финска ќе воведе задолжителни мерки по откривањето на 24 патници со...

Во саботата вечер во финскиот град Турк од Скопје слета авион со 157 од кои дури 24 се покажале како позитивни на...

Изгоре авион за шверц на дрога откако слета на пат во...

Мал авион користен за шверц на дрога, откако принудно слета на еден пат во Мексико, се запали и целосно изгоре.

Над небото на Сиднеј авион испиша ,,Мијте ги рацете“(видео)

Авион со акробатски лет над Меѓународниот конвенционален центар во Сиднеј испиша на небото ,,Мијте ги рацете“.

Нова снимка покажува дека авионот слетал со голема брзина пред да...

Грчка телевизија објави нова снимка од драматичното слетување на авионот Боинг 737-800 на турската компанија Пегасус ерлајнс на аеродромот во Истанбул.

Авион принудно го исфрли горивото над Лос Анџелес(видео)

Повеќе лица пријавиле тешкотии со дишењето, печење на очите и иритација на кожата, откако авион на компанијата ,,Делта ер Лајнс“ принудно испуштил...

Најновата снимка покажува дека украинскиот авион е урнат со две ракети(видео)

Американскиот весник ,,Њујорк Тајмс“ објави уште едно видео на кое се гледа дека украинскиот авион бил гаѓан со две ракети од страна...

Зеленски бара одговорност и компензација откако Иран призна дека го урнале...

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски бара целосно признавање на вина, одговорност и компензација за семејствата на загинатите откако Иран официјално призна дека по...

Пентагон неофицијално тврди дека украинскиот авион е погоден со иранска ракета

Извори од Пентагон за Њузвик тврдат дека украинскиот авион ,,Боинг 737-800“, вчера бил погоден со иранска ракета веднаш по полетувањето од аеродромот...

Се урна украински авион по полетувањето од аеродромот во Техеран, загинаа...

Сите 176 патници и членови на екипажот загинаа откако утрината се урна авион на украинската авиокомпанија Ukraine International Airlines, веднаш по...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com