Таг: авировиќ

Апелација ја намали казната за Сеад Кочан од 6 на 4...

Aпелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет  КЖ-1026/18, во јавноста познат како „Труст“ , по одржана јавна седница,  донесе пресуда...

Владанка Авировиќ е во комисијата што ќе одлучува за идните антикорупционери

На седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе бидат интервјуирани пријавените кандидати на огласот за именување на...

Владанка Авировиќ го спаси синот, а Рамчиловиќ бизнисменот Кочан од затвор

Без дискусија и по брза постапка, владејачкото мнозинство вчера ги протурка измените на Кривичниот законик, со што ги намали  затворски казни за...

Судот одби притвор за Кочан, за Авировиќ мерки на претпазливост

Судија на претходна постапка од Основен суд Скопје 1, го одби барањето на Специјално јавно обвинителство да му одреди мерка притвор на сопственикот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com